Klęska Olimpii Zambrów w Częstochowie

Po trzech meczach bez porażki w II lidze Olimpia Zambrów przegrała w sobotę 2:5 na wyjeździe w starciu z Rakowem Częstochowa.

Dwa pierwsze gole sobotniego meczu zambrowski zespół stracił po podobnych akcjach. Prostopadłe wrzutki wykorzystał Piotr Malinowski i dwukrotnie pokonał Piotra Czaplińskiego. Olimpia odpowiedziała skutecznym trafieniem Dominika Lemanka i po pierwszej połowie przegrywała 1:2.

- Po błędach w asekuracji dopuściliśmy do straty dwóch bramek - mówi Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. - Po stracie trzeciego gola już w drugiej połowie odkryliśmy się, a rywale wykorzystywali kolejne kontry. Przegraliśmy zasłużenie, ale wynik chyba jest za wysoki. Raków okazał się lepszym zespołem, ale nie aż tak wyraźnie jakby wskazywał wynik.

Raków Częstochowa - Olimpia Zambrów 5:2 (1:1)

Strzelcy bramek: Piotr Malinowski (16. i 32.), Kacper Łazaj (64.), Maksym Kowal (81.), Rafał Figiel (88.-karny) - Dominik Lemanek (26.), Michał Twardowski (74.).

Raków: Kos - Waszkiewicz, Klepczyński, Radler, Góra (66. Mońka), Figiel, Bissi (88. Piątek), Kamiński, Łazaj (64. Wojtyra), Malinowski, Okińczyc Ż.

Olimpia: Czapliński - Dzienis, Gogol Ż, Piłatowski, Dziemidowicz, Kuczałek, Pomorski Ż (46. Mroczkowski Ż), Szymański (46. Murawski), Jastrzębski (77. Buzun), Lemanek, Zapolnik (61. Twardowski).

Inne mecze 7. kolejki

Sobota: Błękitni Stargard Szczeciński - Wisła Puławy 0:0, Stal Stalowa Wola - GKS Tychy 1:1, Gryf Wejherowo - Stal Mielec 1:2, Okocimski Brzesko - Nadwiślanin Góra 0:2, Kotwica Kołobrzeg - Radomiak Radom (godz. 18), Znicz Pruszków - Polonia Bytom (godz. 19).

Niedziela: Puszcza Niepołomice - ROW 1964 Rybnik (godz. 16), Legionovia Legionowo - Siarka Tarnobrzeg (godz. 17).