Badminton. Mikst najlepszy na Ukrainie. Mateusz Dubowski mistrzem

Nadia Zi瑿ia i Robert Mateusiak

Nadia Zi瑿ia i Robert Mateusiak (Fot. Hubal Bia造stok)

Badmintonowy mikst Hubala Bia造stok Robert Mateusiak/Nadia Zi瑿a wygra mi璠zynarodowy turniej na Ukrainie. Z kolei Mateusz Dubowski zdoby trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Europy

Zi瑿a niedawno wr鏂i豉 do gry po urodzeniu dziecka i ponownie tworzy par wraz z Mateusiakiem. Duet ten spisuje si bardzo dobrze. W weekend polska para wygra豉 zmagania na Ukrainie. W finale Mateusiak i Zi瑿a pokonali 2:0 (21:14, 21:14) rozstawiony z jedynk duet z Francji Gaetan Mittelheisser/Audrey Fontaine.

Srebro na tej imprezie wywalczy z kolei debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwa趾i)/Przemys豉w Wacha (Technik G逝bczyce). Polacy w finale przegrali 0:2 (18:21, 13:21) z par z Tajlandii Bodin Issara/Nipitphon Puangpuapech.

Na pierwszej rundzie sw鎩 udzia w turnieju zako鎍zyli singli軼i Hubala Micha Rogalski i Adrian Dzi馧ko. Z kolei para Mi這sz Bochat/ㄆkasz More dzi瘯i wolnemu losowi przyst徙i豉 do rywalizacji od drugiej rundy i na niej te zako鎍zy豉 sw鎩 udzia w imprezie.

Z kolei Mateusz Dubowski w ostatnim czasie zdoby trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Europy. Badmintonista Hubala najpierw wywalczy br您owy kr捫ek w klasyfikacji dru篡nowej, a p騧niej zosta najlepszym singlist oraz deblist wsp鏊nie z Paw貫m Pietryj.