Pierwsza domowa wygrana Olimpii Zambrów w II lidze

Olimpia Zambrów pokonując 2:0 w sobotę Legionovię Legionowo zaliczyła pierwszą wygraną u siebie w tym sezonie II ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. To Legionovia była częściej przy piłce i zagrażała bramce Olimpii. Ale z czasem zambrowski zespół przejmował inicjatywę. Coraz lepszą grę Olimpia potwierdziła golem w 38 minucie. Bramka padła dosyć szczęśliwie, bo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Lemanka piłka bezpośrednio wpadła do siatki. Goście kilka minut później mogli doprowadzić do wyrównania. Po błędzie Mariusza Gogola sam przed Piotrem Czaplińskim znalazł się zawodnik Legionovii, ale interwencja bramkarza była skuteczna, a po dobitce piłka po nodze obrońcy wyleciała na rzut rożny.

Po przerwie znowu dominowała Legionovia, której ataki lewą czy prawą stroną kończyły się groźnym sytuacjami pod bramką Piotra Czaplińskiego, ale on spisywał się bardzo dobrze. Zambrowianie próbowali długo utrzymywać się przy piłce i kontratakować. W 67 minucie jeden z wypadów gospodarzy zakończył się drugim golem. Z lewej strony dokładnie w pole karne zagrał Patryk Szymański, a Kamilowi Zapolnikowi wystarczyło tylko dostawić nogę aby pokonać bramkarza Legionovii.

Goście nie rezygnowali i do końca meczu stworzyli sobie jeszcze kilka okazji bramkowych, ale w sobotę Czapliński był przeszkodą dla nich nie do pokonania. Z drugiej strony bardzo dobrej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Zapolnik.

Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego po raz pierwszy w tym sezonie zdobyli komplet punktów w roli gospodarza, a ponadto nie stracili bramki co nie udało im się w poprzednich trzech kolejkach.

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo (1:0)

Strzelcy bramek: Dominik Lemanek (38.), Kamil Zapolnik (67.).

Olimpia: Czapliński - Mroczkowski, Piłatowski (36. Pomorski), Gogol, Dziemidowicz Ż- Hryszko, Kuczałek Grzybowski, Szymański (85. Buzun), Lemanek (79. Jastrzębski) - Zapolnik.

Legionovia: Smyłek - Grzelak, Grudniewski, Leustek Ż, Goliński, Kopka (69. Ziąbski), Garyga, Kozłowski Ż (69. Kwiatkowski), Odunka (84. Milewski), Zawodziński, Jankowski (46. Kitliński).

Inne wyniki 10. kolejki

Sobota: Siarka Tarnobrzeg - Nadwiślan Góra 3:1, Stal Mielec - Okocimski Brzesko 4:1, Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg 2:2, Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1, ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom (godz. 17), GKS Tychy - Gryf Wejherowo, Polonia Bytom - Błękitni Stargard Szczeciński (dwa mecze o godz. 18), Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola (godz. 19).