Lider II ligi skuteczniejszy od Olimpii Zambrów

Mimo sporej przewagi w drugiej połowie meczu Olimpia Zambrów nie zdołała zdobyć punktów w starciu u siebie ze Stalą Mielec. Lider I-ligowej tabeli strzelił zwycięską bramkę w końcówce pierwszej połowy.

Na grząskim i miejscami z dużymi kałużami boisku Olimpia od początku radziła sobie dobrze. Gospodarze starali się dokładnie rozgrywać piłkę i długo utrzymywać się w jej posiadaniu. Ponadto próbowali dokładnie rozgrywać stałe fragmenty gry. Ale z upływem minut lider II-ligowej tabeli z Mielca coraz bardziej zaznaczał swoją przewagę. W 34. minucie Stal nawet strzeliła gola. Po rzucie wolnym z około 30 metrów wykonywanym przez Andreja Prokića piłkę przed siebie wypuścił bramkarz Piotr Czapliński i przy dobitce był już bez szans. Ale sędzia uznał, że piłkarz Stali w tej akcji faulował. Jednak w 45. minucie kolejny błąd gospodarzy został wykorzystany. Żaden z zawodników Olimpii nie potrafił wybić piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł Sebastian Zalepa i z bliskiej odległości wbił nogą piłkę do bramki.

Po przerwie podopieczni Piotra Zajączkowskiego ruszyli do szturmy na bramkę Stali. Był strzał w poprzeczkę, sporo groźnie wykonywanych stałych fragmentów gry i dobrych składnych akcji. Jednak mielczanie bronili się skutecznie, a czasami i szczęśliwie i korzystny dla siebie wynik utrzymali do końca.

To druga z rzędu porażka Olimpii. Za tydzień na zakończenie pierwszej rundy zmagań zambrowianie zagrają na wyjeździe z Wisłą Puławy.

Olimpia Zambrów - Stal Mielec 0:1 (0:1)

Strzelec bramki: Sebastian Zalepa (45.)

Olimpia: Czapliński - Dzienis (87. Pomorski), Porębski Ż, Gogol (46. Pilatowski), Dziemidowicz - Hryszko (74. Buzun), Kuczałek Z, Mroczkowski, Szymański - Jastrzębski (61. Murawski), Zapolnik.

Stal: Libera - Sulewski, Zalepa Ż, Duda, Papka (63. Getinger), Prejs (90. Marciniec), Żubrowski, Nowak, Żegleń (79. Bożek), Cholewiak (74. Łętocha), Prokić.

Inne wyniki 16. kolejki

Piątek: ROW 1964 Rybnik - Wisła Puławy 0:1.

Sobota: Puszcza Niepołomice - Nadwiślan Góra 1:0, Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 3:0, Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo 3:0, Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo 0:1, GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg (godz. 17), Polonia Bytom - Radomiak Radom, Znicz Pruszków - Okocimski Brzesko (dwa mecze o godz. 18).