Sport.pl

Łyżwiarze też pojadą w Pucharze Świata

Czwórka reprezentantów Juvenii Białystok weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w short-tracku, które na początku grudnia odbędą się w Azji
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata w tym sezonie odbyły się w Kanadzie. Kapitalnie spisała się wówczas Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok na imprezie w Montrealu zajęła drugie miejsce na 500 metrów, z kolei na zawodach w Toronto uplasowała się na czwartej pozycji na 500 metrów. Z kolei jej starsza siostra Patrycja na pierwszej imprezie była piąta na 500 metrów, z kolei podczas startów w Toronto doznała poważnej kontuzji.

Kolejne zawody z tego cyklu Pucharu Świata zaplanowano w Nagoi (4-6 grudnia) i Szanghaju (11-13 grudnia). Reprezentacja Polski na te imprezy będzie wyglądała następująco: Oliwia Gawlica (AZS KU Politechniki Opolskiej), Monika Grządkowska (Stoczniowiec Gdańsk), Weronika Surowiec (Orzeł Elbląg), Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska (obie Juvenia Białystok).

Na zawody do Azji pojadą też panowie, którzy w Kanadzie nie startowali. Tym razem miejsce w reprezentacji znalazło się i dla Bartosza Konopki i Rafała Anikieja. Zawodnicy Juvenii w obecnym sezonie dominują na krajowych lodowiskach.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: