Natalia Maliszewska w świetnej formie. Znowu finał

W Japonii odbywają się trzecie zawody z cyklu Pucharu Świata w tym sezonie w short-tracku. Po raz trzeci w finale na dystansie 500 metrów rywalizowała Natalia Maliszewska

Łyżwiarka Juvenii od początku sezonu jest w kapitalnej formie. Na pierwszych zawodach z cyklu Pucharu Świata w Montrealu zajęła drugie miejsce w finałowym wyścigu na 500 metrów (najwyższa pozycja w historii polskiego short-tracku). Na kolejnych zawodach, tym razem w Toronto, Natalia Maliszewska ponownie walczyła w finale, ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Po zawodach w Kanadzie specjaliście w ściganiu się na krótkim torze przenieśli się do Azji. W ten weekend rywalizują w Japonii, a w następny będą w Chinach.

Na imprezie w Nagoi młodsza siostra Patrycji Maliszewskiej (najbardziej utytułowana zawodniczka short-track w Polsce na początku sezonu doznała poważnej kontuzji) ponownie spisała się wyśmienicie. Natalia Maliszewska ponownie rywalizowała w finale na 500 metrów. Tym razem zajęła w nim czwartą pozycję. Pierwsza była Chinka Kexin Fan, druga reprezentantka Wielkiej Brytanii Elise Christie, a trzecia Kanadyjka Marianne St-Gelais.

Na 23. miejscu zastała natomiast sklasyfikowana Magdalena Warakomska (Juvenia Białystok). W rywalizacji mężczyzn na 500 metrów 26 był z kolei Rafał Anikiej. W zmaganiach na 1500 metrów 21. pozycję zajął natomiast inny reprezentant białostockiego klubu - Bartosz Konopko.