Finał B w Pucharze Świata

Natalia Maliszewska świetnie spisuje się na kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Świata w short-tracku. Na imprezie w Szanghaju zawodniczka Juvenii Białystok startowała w finale B na 1500 metrów. Przed łyżwiarką jeszcze decydujące wyścigi na 500 metrów

Natalia Maliszewska od początku sezonu jest w kapitalnej formie. Na trzech dotychczasowych zawodach Pucharu Świata rywalizowała w finale A na 500 metrów. Ma na to okazje również na imprezie w Chinach. Na razie bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału. Decydujące biegi na tym dystansie w niedzielę.

W sobotę zakończyła się natomiast rywalizacja na 1500 metrów. Maliszewska ostatecznie zajęła szóste miejsce w finale B, a to pozwoliło uplasować się jej na 12. pozycji. 17. na tym dystansie była inna zawodniczka Juvenii Magdalena Warakomska.

W Szanghaju nieźle spisuje się również Bartosz Konopko. Zawodnik Juvenii w eliminacjach z czasem 41,425 ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 500 metrów. Ten wynik nie umożliwił mu co prawda awansu do ćwierćfinału, ale powalczy jeszcze w repasażach. Na dystansie 1500 metrów Konopko zajął 23. miejsce.