Dyskwalifikacja Natalii Maliszewskiej. Był też jednak finał

Tym razem Natalia Maliszewska nie wystartowała w finale A wyścigu na 500 metrów na zawodach z cyklu Pucharu Świata w short-tracku. Zawodniczka Juvenii Białystok została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale

Natalia Maliszewska na trzech wcześniejszych imprezach z cyklu Pucharu Świata startowała w finale A na dystansie 500 metrów. Wydawało się, że podobnie będzie w Szanghaju. Łyżwiarka Juvenii bez najmniejszych problemów awansowała do ćwierćfinału. W niedzielę wygrała swój bieg ćwierćfinałowy, ale już w półfinale nie pojechała. Tuż przed metą w rywalizacji w ćwierćfinale przeszkodziła bowiem jadącej za nią rywalce i została zdyskwalifikowana. Ostatecznie Maliszewska na dystansie 500 metrów została sklasyfikowana na 16. pozycji. W rywalizacji na 1500 metrów była natomiast 12 (zajęła szóste miejsce w finale B). 17. pozycję na tym dystansie zajęła z kolei inna zawodniczka Juvenii Magdalena Warakomska, ona na 500 metrów była 21.

W rywalizacji mężczyzn najlepiej wypadł Rafał Anikiej. Łyżwiarz Juvenii startował w finale B na 1500 metrów. Bieg finałowy ukończył na czwartym miejscu, ale popełnił przewinienie i został ukarany dyskwalifikacją. Ostatecznie na 1500 metrów był więc 12. Z kolei Bartosz Konopko, który w sobotę ustanowił rekord Polski na 500 metrów ostatecznie na tym dystansie uplasował się na 21. pozycji (był też 23. na 1500 metrów).