Sportowiec 2015. Kajakarze nominowani

30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu zostaną ogłoszone wyniki XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: najlepszy sportowiec, najlepszy trener, nadzieja olimpijska, najlepszy zawodnik w grach zespołowych, najlepszy trener w grach zespołowych, najlepszy zawodnik niepełnosprawny. Do tytułu najlepszego sportowca nominowana jest m.in. trójka przedstawicieli kajakarstwa. Są to Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Rafał Rosolski oraz Paweł Florczak.

Zawodniczka Sparty Augustów w 2015 roku rywalizowała m.in. w K4 na 500 metrów. Osada ta zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata, jak też Europy, a co najważniejsze wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Ponadto w 2015 roku Dzieniszewska-Kierkla zajmowała m.in. drugie pozycje podczas zawodów Pucharu Świata w Portugalii (K2 na 200 metrów), czy Niemczech (K4 na 500 metrów).

Z kolei Paweł Florczak z Dojlid Białystok w ubiegłym roku pływał m.in. w osadzie K4 na 1000 metrów. Polacy na mistrzostwach Europy zajęli w tej konkurencji czwarte miejsce. Poza tym Florczak wywalczył m.in. złoty medal podczas mistrzostw Polski (K2 na 500 metrów), a na drugich pozycjach plasował się na długodystansowych mistrzostwach Polski (K1 na 10 km) oraz mistrzostwach Polski w maratonie (K1 na 27km).

Natomiast Rafał Rosolski (również Dojlidy Białystok) w 2015 roku zajął siódme miejsce w K1 na 5000 metrów na rozgrywanych w Mediolanie mistrzostwach świata. Trzy medale zdobył z kolei na mistrzostwach Polski. Złoto wywalczył w K1 na 500 metrów oraz w K2 na 1000 metrów, a srebro w K1 na 1000 metrów.