Sport.pl

Sportowiec 2015. Badmintoniści walczą o igrzyska

Troje badmintonistów jest nominowanych do tytułu najlepszego sportowca 2015 roku w województwie podlaskim. Wyniki XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej zostaną ogłoszone 30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na specjalnej gali okaże się, kto był najlepszym sportowcem w minionym roku. Wówczas też ogłoszone zostaną wyniki w pozostałych kategoriach XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Poznamy więc najlepszego trenera, nadzieję olimpijską, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trener w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego.

Do tytułu najlepszego sportowca nominowanych jest m.in. troje badmintonistów. Wspólnie wyróżnieni zostali Nadia Zięba i Robert Mateusiak. Mikst Hubala Białystok w 2015 roku wrócił do gry po blisko dwuletniej przerwie i w zasadzie od pierwszego startu awansował na coraz wyższe miejsca w rankingu światowym (na jego podstawie zdobywa się kwalifikację na igrzyska olimpijskie). Obecnie Zięba i Mateusiak w tym zestawieniu są na 18. pozycji. W ubiegłym roku para Hubala wygrała turniej rangi Grand Prix i cztery imprezy rangi International.

O kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro walczy też Adam Cwalina. Badmintonista SKB Suwałki również jest w gronie nominowanych XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Cwalina o przepustkę na igrzyska walczy w deblu wraz z Przemysławem Wachą z Technika Głubczyce. Obecnie w rankingu światowym duet ten plasuje się na 28. pozycji. W 2015 roku Cwalina i Wacha zajmowali pierwsze miejsca m.in. w otwartych mistrzostwach Peru, Hiszpanii oraz Czech.

Więcej o: