Do kogo trafi tytuł nadziei olimpijskiej? Lekkoatletki wśród nominowanych

Troje lekkoatletów jest nominowanych do tytułu nadziei olimpijskiej w XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

Wyniki jubileuszowego rankingu zostaną ogłoszone 30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu. Wówczas nagrody trafią do najlepszego sportowca, najlepszego trenera, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trenera w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego. Zostanie przyznany też tytuł nadziei olimpijskiej. Do tego miana kandydują m.in. przedstawiciele lekkiej atletyki.

Daria Zabawska z Podlasia Białystok w 2015 roku startowała m.in. w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Na zawodach w Tallinie posłała dysk na odległość 60,23 m. Ten rezultat dał jej czwarte miejsce. Ponadto w ubiegłym roku Zabawska wywalczyła brązowy medal podczas młodzieżowych mistrzostw Polski.

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok w 2015 roku brała udział m.in. w mistrzostwach Europy juniorów. Na tej imprezie z wynikiem 16,80 m uplasowała się na czwartej pozycji, do brązowego medalu zabrakło jej jednego centymetra. Kardasz w poprzednim roku została też m.in. mistrzynią Polski juniorów.

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki w 2015 roku została mistrzynią Europy juniorów w rzucie oszczepem (59,73 m). Świętowała też mistrzostwo Polski juniorów. Ponadto startowała w mistrzostwach świata seniorów.