Bartosz Konopko blisko medalu na mistrzostwach Europy

Bartosz Konopko zajął czwarte miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short-tracku

Główną kandydatką do medalu na zawodach w Soczi w kadrze Polski była Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok świetnie spisywała się bowiem w tym sezonie w zawodach z cyklu Pucharu Świata.

- Oczekiwania są wysokie, ale short-track jest sportem nieprzewidywalnym, wszystko się może zdarzyć - mówiła przed startem Maliszewska i niestety miała rację. Zawodniczka Juvenii została zdyskwalifikowana w drugim biegu eliminacyjnym na swym koronnym dystansie 500 metrów. Przewróciła się też w rywalizacji na 1500 metrów oraz podczas biegu sztafetowego. Awansowała za to do ćwierćfinału na 1000 metrów, który odbędzie się w niedzielę.

Rewelacyjnie za to w Soczi spisuje się Bartosz Konopko. Łyżwiarz Juvenii w sobotę startował w finale A na 500 metrów. Ostatecznie zajął w nim czwartą pozycję. Również w sobotę Konopko rywalizował na 1500 metrów. Na tym dystansie zajmując piąte miejsce w finale B uplasował się ostatecznie na 12. pozycji. 14. na 1500 metrów był z kolei inny z łyżwiarzy Juvenii Rafał Anikiej. Ponadto zajął on 17. miejsce na 500 metrów.

Natomiast Magdalena Warakomska przebrnęła kwalifikacje na wszystkich trzech dystansach. Na 500 metrów zajęła ostatecznie 16. pozycję, a na 1500 17. miejsce. W niedzielę wystartuje jeszcze w ćwierćfinale na 1000 metrów.