Medale na mistrzostwach Polski i przepustki na mistrzostwa świata

Magdalena Warakomska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok oraz Oliwia Gawlica (AZS Politechnika Opole) będą najprawdopodobniej reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w short-tracku

W weekend w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski w short-tracku. Na tej imprezie oprócz medali łyżwiarze rywalizowali również o przepustki na mistrzostwa świata, które 11 marca rozpoczynają się w Seulu. Zasady eliminacji były następujące. Kwalifikacje na mistrzostwa w Korei Południowej zdobywał najlepszy zawodnik w wieloboju na mistrzostwach kraju oraz dwie najlepsze zawodniczki w ogólnej klasyfikacji.

W Gdańsku w rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny był Bartosz Konopko. Łyżwiarz Juvenii był najlepszy na 500, 1000 i 1500 metrów i to on wywalczył przepustkę na mistrzostwa świata. Konopko do Seulu jednak nie pojedzie, gdyż ma problemy z kolanem. Na mistrzostwa świata uda się inny z reprezentantów Juvenii Rafał Anikiej, który w Gdańsku zajął drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Rafał Anikiej na mistrzostwach Polski wygrał rywalizację w superfinale na 3000 metrów, a drugi był na 500 i 1500 metrów. Natomiast Krystian Korecki zdobył srebro na 1000 metrów oraz był trzeci w superfinale na 3000 metrów. Z kolei Łukasz Kuczyński wywalczył brązowy medal na 500 metrów. Ponadto łyżwiarze Juvenii zdobyli srebrny i brązowy medal w rywalizacji sztafet.

Wśród kobiet pierwsze miejsce w wieloboju zajęła Magdalena Warakomska z Juvenii, a druga była Oliwia Gawlica z Opola i to one mają przepustki na mistrzostwa świata. Trzecia w ogólnej klasyfikacji była Natalia Maliszewska.

W Gdańsku Warakomska była najlepsza w superfinale na 3000 metrów oraz w rywalizacji na 1500 metrów. Na 500 metrów była druga, a na 1000 metrów trzecia. Z kolei Natalia Maliszewska zdobyła złote medale na 500 i 1000 metrów, a brązowy na 1500 metrów. Łyżwiarki Juvenii wygrały również rywalizację sztafet.