Sport.pl

Porażka futbolistów Lowlanders na początek sezonu

Futboliści amerykańscy Primacol Lowlanders od porażki rozpoczęli nowy sezon w Toplidze. Białostoczanie przegrali 28:40 w sobotę na wyjeździe z Seahawks Gdynia
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Zabrakło nam dzisiaj konsekwencji. Ten pojedynek trochę mi przypominał zeszłoroczny półfinał. W ofensywie było za mało mocy, a kiedy goniliśmy wynik straciliśmy kolejne przyłożenie - mówił po sobotnim pojedynku Rafał Bierć, prezes Lowlanders. - Przyjechaliśmy, żeby zwyciężyć i w pierwszej połowie szło nam nieźle. Wydawało się, że możemy tego dokonać. Ale po przerwie popełniliśmy o kilka błędów za dużo. Kiedy za przewinienia wypadł linebacker Michael Hall było bardzo trudno zatrzymywać biegacza Seahawks - Quezadę. A do tego Jastrzębie świetnie wykorzystywały dalekie podania na skrzydła i to sprawiało nam wiele problemów. Szkoda, że przegraliśmy, ale to był jeden z tych meczów, za które kocha się futbol. Dobre i wymagające starcie, emocje do samego końca.

Następny mecz Lowlanders rozegrają 10 kwietnia. Podejmą wtedy w Białymstoku drużynę Warsaw Eagles.

Seahawks Gdynia - Primacol Lowlanders Białystok 40:28 (0:7, 14:0, 13:14, 13:7)

I kwarta: 0:7 przyłożenie Bartosza Głowackiego po 70-jardowej akcji po podaniu Jabari Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski).

II kwarta: 7:7 przyłożenie Jakuba Mazana po 27-jardowej akcji po podaniu od Terrance`a Owensa (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski), 14:7 przyłożenie Przemysława Portalskiego po 31-jardowej akcji po podaniu Terrance`a Owensa (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski).

III kwarta: 14:14 przyłożenie Ronalda Longa po 60-jardowej akcji po podaniu Jabari Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski), 20:14 przyłożenie Joshuy Quezady po 24-jardowej akcji biegowej, 27:14 przyłożenie Jakuba Mazana po 37-jardowej akcji po podaniu Terrance`a Owensa (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski), 27:21 przyłożenie Jabari Harrisa po 14-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski).

IV kwarta: 33:21 przyłożenie Joshuy Quezady po 6-jardowej akcji biegowej, 33:28 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 11-jardowej akcji po podaniu Jabari Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski), 40:28 przyłożenie Joshuy Quezady po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski).

Więcej o: