Niespodzianka na mistrzostwach Europy. Mikst odpadł

Nadia Zięba i Robert Mateusiak już w pierwszej rundzie odpadli z mistrzostw Europy w badmintonie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Para Hubala Białystok na imprezie rozgrywanej we francuskiej miejscowości La Roche-sur-Yon była rozstawiona z numerem czwartym w rywalizacji mikstów. Mateusiak i Zięba niespodziewanie zawody zakończyli na pierwszej rundzie. Polski mikst we wtorek przegrał 1:2 (18:21, 21:13, 10:21) z duetem z Irlandii Sam Magee/Chloe Magee. Tym samym duet Hubala nie powtórzy sukcesu z 2012 roku kiedy to zdobył mistrzostwo Europy.

Na pierwszej rundzie z mistrzostwami pożegnał się też Michał Rogalski. Singlista Hubala przegrał we wtorek 1:2 (21:16, 12:21, 16:21) z Rosjaninem Władimirem Malkowem. Po pierwszej grze z zawodów odpadła też Anna Narel-Ościłowicz. Zawodniczka klubu Badders Club Białystok przegrała 0:2 (16:21, 11:21) z Rosjanką Natalią Perminową.

Do dalszych gier awansował natomiast Adrian Dziółko. Badmintonista Hubala pokonał we wtorek 2:0 (22:20, 21:14) Portugalczyka Pedro Martinsa.

W środę swe pierwsze spotkania rozegrają natomiast zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki. Adam Cwalina, który występuje w deblu wraz z Przemysławem Wachą (Technik Głubczyce), oraz Łukasz Moreń grający wraz z Miłoszem Bochatem (Solec Kujawski).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl