Wygrana Wigier i dziesiąte miejsce

Piłkarze Wigier w ostatnim spotkaniu sezonu wygrali 2:1 na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz. Zespół z Suwałk ostatecznie uplasował się na dziesiątej pozycji w tabeli I ligi

Sytuacja Wigier przed niedzielnym spotkaniem była komfortowa. Zespół, który jeszcze nie tak dawno był niemal na dnie I-ligowej tabeli, po serii dobrych wyników nie musiał już martwić się o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Gospodarze mogli więc zagrać na luzie. Chociaż trener Dominik Nowak podkreślał: - Na to ostatnie spotkanie musimy wyjść bardzo mocno zdeterminowani, skoncentrowani jakby to był mecz o życie, bo chciałbym żeby sezon zespół zakończył zwycięstwem.

Niedzielny pojedynek dla Wigier mógł się rozpocząć fatalnie. Już w siódmej minucie rywale mieli bowiem rzut karny. Marcin Kaczmarek "jedenastki" jednak nie wykorzystał.

Problemów z pokonaniem bramkarza z jedenastu metrów nie miał za to Damian Kądzior i Wigry w 20 minucie objęły prowadzenie. Piłkarz wypożyczony z Jagiellonii jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron Olimpia zdobyła gola, ale na więcej suwalczanie już nie pozwolili. Tym samym Wigry zakończyły sezon wygraną i ostatecznie uplasowały się na 10. pozycji w tabeli.

- Pierwsza połowa spotkania była stabilna w naszym wykonaniu. Dobrze reagowaliśmy na sytuacje boiskowe. W drugiej połowie zabrakło nam wyrachowania i dlatego mecz mógł zakończyć się różnym wynikiem, bo mieliśmy sytuacje po obu stronach. Teraz idziemy na zasłużone urlopy i zaczynamy myśleć o następnym sezonie, bo przerwa jest krótka i nie ma dużo czasu na odpoczynek - stwierdził po niedzielnym spotkaniu trener Dominik Nowak.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Damian Kądzior (21. - karny i 36.) - Adam Banasiak (58. - karny).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Baran, Karankiewicz, Bogusz - Kądzior, Wichtowski, Kalinkowski Ż (87. Zapolnik), Santana (46. Rafalskis), Kozak (84. Gąska) - Adamek.

Inne wyniki 34. kolejki

Sandecja Nowy Sącz - Rozwój Katowice 1:0 (1:0): Dawid Janczyk (36.); GKS Bełchatów - Bytovia Bytów 5:1 (2:0): Albin Maciejewski (2.), Alen Ploj (42. i 64.), Dawid Flaszka (51. i 76.) - Artur Formela (71.); Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0): Petteri Forsell (72.); Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0): Rafał Zembrowski (63.); Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:1): Rashid Yussuff (85.) - Łukasz Szczepaniak (1.); Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0): Łukasz Sołowiej (6.), Sebastian Dudek (20.) - Szymon Lewicki (65. - karny); GKS Katowice - Wisła Płock 2:1 (1:1): Tomasz Zahorski (7.) Oskar Stanik (90.) - Mikołaj Lebedyński (43.); MKS Kluczbork - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower).