Sport.pl

Dojlidy w Superlidze. Poważne wzmocnienia

Wang Zeng Yi, Ho Kwan Kit, Paweł Platonow, Aleksander Khanin - to skład Dojlid Białystok na nowy sezon Superligi tenisa stołowego
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zespół z Białegostoku awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczył po wygraniu dwumeczu barażowego z Pegazem Łańcut.

- Sezon był bardzo trudny i bardzo długi, ale zakończył się pomyślnie, bo mimo że zajęliśmy drugie miejsce w grupie to w barażach wygraliśmy zdecydowanie - mówi Wiesław Joszczyk, prezes białostockiego klubu. - Co ważne zawodnicy podeszli do tego profesjonalnie, chociaż wiedzieli, że być może nie zagrają w Superlidze.

Zaraz po awansie władze klubu przedstawiły skład na nowy sezon. Z drużyny, która grała w I lidze, w Dojlidach został tylko 18-letni Białorusin Aleksander Khanin.

- Gdy wcześniej występowaliśmy w Superlidze zaufaliśmy tym zawodnikiem, którzy wywalczyli awans, ta droga nie była jednak słuszna - przypomina trener Piotr Anchim, a Dojlidy zaliczyły wtedy spadek.

Teraz jest więc trzech nowych zawodników. Przede wszystkim kontrakt podpisał Wang Zeng Yi. Urodzony w Chinach reprezentant Polski to najlepszy tenisista w naszym kraju, w sierpniu zagra on na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio. Wang Zeng Yi zajmuje 45 pozycję w rankingu światowym.

- To będzie zawodnik numer jeden, to będzie nasz lider, który będzie gwarantem utrzymania w Superlidze - podkreśla Piotr Anchim.

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Białegostoku - dodaje Wang Zeng Yi. - W styczniu czy lutym zacząłem szukać klubu, miałem kilka propozycji m.in. z Francji, Czech, ale ta z Białegostoku okazała się najkonkretniejsza. Jedyny problem był tylko taki, że Dojlidy były wtedy w I lidze. Dlatego trochę się obawiałem, ale jak zobaczyłem kto gra w drużynie to byłem na 90 procent pewnych, że będzie awans. Umówiliśmy się, że jak będzie awans to ja podpiszę kontrakt i tak się stało.

Kolejnym nowym zawodnikiem Dojlid jest Ho Kwan Kita.

- Jest to 19-letni zawodnik z Hongkongu, który jest 28 rakietą na świcie. On również będzie olimpijczykiem. Z nim w składzie będziemy groźni dla wszystkich - stwierdza Anchim, a ostatnim nowym graczem w Dojlidach będzie Białorusin Paweł Platonow.

- On w tej chwili jest na 150 miejscu w światowym rankingu. Jest to solidny ligowiec, grający w Superlidze już przeszło dziesięć lat - mówi Piotr Anchim i dodaje: - Ma to być drużyna, która w pierwszym roku zapewni nam utrzymanie. Zależy nam też na tym, żeby była jak największa frekwencja na trybunach. Chcemy popularyzować tenis stołowy.

Głównym sponsorem Dojlid będzie miasto Białystok.

- Zależy nam na rozwoju dyscyplin drużynowych w Białymstoku. Chcemy żeby Białystok kojarzył się nie tylko z Jagiellonią i piłką nożna, ale też z innymi zespołami, które, mam nadzieję, będą grały na najwyższym poziomie rozgrywkowym - mówi Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: