Rio 2016. Druga porażka debla i koniec marzeń

Adam Cwalina i Przemysław Wacha przegrali w piątek drugie spotkanie w turnieju badmintonistów na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Polski debel zmagania w grupie na turnieju w Rio rozpoczął od porażki 0:2 z parą Gi Jung Kim/Sa Rang Kim z Korei. Po tej przegranej Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Wacha (Technik Głubczyce) byli w trudnej sytuacji. Polacy musieli wygrać w piątek aby na pewno pozostać w grze o awans do ćwierćfinału.

Nasz debel w drugim spotkaniu grupowym zmierzył się z wicemistrzami olimpijskimi z Londynu Mathias Boe/Carsten Mogensen (Dania). W pojedynku tym było sporo długich, naprawdę świetnych wymian, ale losy setów wyglądały podobnie. Tak w pierwszym, jak też drugim do stanu 15:15 trwała w miarę wyrównana walka, potem odskakiwali Duńczycy. Tak pierwszą, jak też drugą, partię Polacy przegrali 17:21, a tym samym całe spotkanie 0:2.

Po porażce z Duńczykami Polacy mają już bardzo małą szansę na awans do ćwierćfinału. W ostatnim spotkaniu grupowym nasz debel zagra (sobota, godz. 20.30) z parą z Anglii Marcus Ellis/Chris Langridge, która ma na swym koncie wygraną i porażkę.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl