Rio 2016. Podlaska kajakarka nie powalczy o medal

Polskiej czwórce kobiet, startującej na dystansie 500 metrów w kajakarstwie nie udało się awansować do finału igrzysk. Oznacza, to że zawodniczka Sparty Augustów, Edyta Dzieniszewska-Kierkla nie będzie miała szans na zdobycie medalu w Rio.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Edyta Dzieniszewska-Kierkla, zespół tworzy z medalistkami tegorocznych igrzysk - Beatą Mikołajczyk i Karoliną Nają, które zdobyły brąz na 500 metrów w dwójce i z Martą Walczykiewicz, która była druga na 200 metrów. Istniały, więc duże szanse, że ta osada może powalczyć o kolejny medal.

W biegu eliminacyjnym poszło dobrze. Polki zajęły 2 miejsce przegrywając tylko z Białorusinkami, jednak nie dawało im to bezpośredniego awansu do finału. Musiały rywalizować w biegu półfinałowym.

Niestety w półfinale, który był rozgrywany zaledwie godzinę po eliminacjach polskiej osadzie chyba zabrakło sił i bieg skończyły dopiero na czwartym miejscu, co dało im awans tylko do finału B. Tym samym wiadomo, że Polska nie zdobędzie już żadnego medalu w kajakarstwie na tych igrzyskach.

Finał B odbędzie się w sobotę o godzinie 14.40.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl