Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Olimpia znów pokonana

Olimpia Zambrów przegrała 3:0 wyjazdowe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg rozgrywane w ramach 5. kolejki II ligi. Do wyjścia z kryzysu, więc jeszcze bardzo daleko.

W poprzednim spotkaniu, Olimpii udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niespodziewanie pokonała u siebie ROW 1964 Rybnik 1:0. Zgrało się to z przyjściem do klubu nowego szkoleniowca. Zbigniewa Kaczmarka przed 4. kolejką zmienił były reprezentant Polski Sławomir Majak. Pojawiła się, więc nadzieja, że Olimpia zacznie się powoli wydobywać z kryzysu. Okazją do poprawienia morale miał być środowy mecz szczególnie, że Siarka także nie rozpoczęła sezonu najlepiej. Jednak spotkanie w Tarnobrzegu boleśnie ściągnęło piłkarzy i kibiców z Zambrowa na ziemię.

Do przerwy Olimpia przegrywała tylko 0:1, po bramce Marcina Stefanika w 22. minucie. Istniała szansa, że nowy szkoleniowiec zmotywuje swoich piłkarzy do lepszej gry w drugiej połowie i uda się jeszcze odwrócić losy tego meczu. Jednak już w drugiej minucie gry po przerwie Siarka podwyższyła na 2:0, za sprawą Konrada Stępnia. Gospodarze wbili gwóźdź do trumny Olimpii w 54. minucie, kiedy Daniel Koczon strzelił bramkę na 3:0.

Po tej porażce drużyna z Zambrowa znalazła się na dnie ligowej tabeli. Szczególnie żałośnie prezentuje się bilans bramkowy zespołu, który w pierwszych pięciu meczach strzelił zaledwie dwa gole, tracąc przy tym 12.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0)

Strzelcy bramek: Marcin Stefanik (22.), Konrad Stępień (47.), Daniel Koczon (54.)

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki - Hubert Tomalski (58. Michał Dawidowicz), Marcin Stefanik, Konrad Stępień, Mateusz Czyżycki (67. Grzegorz Płatek), Michał Żebrakowski (76. Kamil Lewandowski) - Daniel Koczon (58. Jakub Głaz).

Olimpia: Maciej Humerski - Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol (55. Jakub Cesarek), Rafał Włodarczyk - Przemysław Jastrzębski, Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Mateusz Jastrzębski (68. Jakub Bach), Bartosz Biel (59. Łukasz Grzybowski) - Karol Buzun (55. Sebastian Szerszeń).