Wigry umacniają się na pozycji lidera. Zwycięstwo w Legnicy

Wigry Suwałki wygrały 1:0 z Miedzią Legnica na wyjeździe w 5. kolejce I ligi i pozostają niepokonane w tym sezonie.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Przed 5. kolejką Wigry zajmowały pierwsze miejsce w lidze, ale miały tyle samo punktów, co Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jednak rywal, przegrał w tej serii spotkań z Chojniczanką Chojnice i drużyna z Suwałk, została samodzielnym liderem I ligi.

Zwycięstwo w Legnicy nie przyszło jednak łatwo Suwalczanom. Mecz był dość wyrównany i obie drużyny miały swoje sytuacje. Decydującą o zwycięstwie bramkę Wigry zdobyły dopiero w 58. minucie. Uczynił to Łukasz Wroński, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Mimo kilku okazji, żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku i piłkarze Wigier mogą cieszyć się z przedłużenia serii meczów bez porażki do 13.

Kolejny mecz podopieczni Dominika Kaczmarka zagrają już 28 sierpnia w niedzielę. Podejmą wtedy na własnym stadionie Stal Mielec i będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Strzelec bramki: Łukasz Wroński (58.)

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Michał Bartkowiak, Adrian Łuszkiewicz (67. Óscar Martin), Keon Daniel Ż, Petteri Forsell, Łukasz Garguła - Paul Batin (64. Jakub Chrzanowski).

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc Ż, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Jakub Bartkowski - Damian Kądzior, Łukasz Wroński Ż (70. Damian Gąska), Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki (84. Adrian Karankiewicz), Miłosz Kozak - Kamil Adamek

Więcej informacji na bialystok.sport.pl