Wigry mają problem. To już trzecia porażka

Piłkarze Wigier przegrali trzeci mecz z rzędu w I lidze. W sobotę suwalczanie ponieśli porażkę 1:2 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz

Zespół z Suwałk nowy sezon w I lidze rozpoczął bardzo dobrze. Podopieczni trenera Dominika Nowaka punktowali w każdym spotkaniu i byli liderem rozgrywek. To się jednak zmieniło. Najpierw przyszła porażka 1:2 na wyjeździe z GKS-em Tychy, następnie aż 1:4 u siebie z Pogonią Siedlce. W sobotę była kolejna przegrana. Tym razem 1:2 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Starcie z Sandecją suwlaczanie rozpoczęli bardzo dobrze. To bowiem oni objęli prowadzenie. Damian Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego, a bramkarza rywali strzałem głową pokonał Kamil Adamek. Radość z gola nie trwała jednak zbyt długo. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Oni też zdobyli bramkę po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Trochim, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Baran. W drugiej połowie gol już był tylko jeden. Zdobyli go gospodarze, dokładnie Maciej Korzym, i to on zainkasowali trzy punkty.

Sandecja wyprzedziła więc Wigry w tabeli, jest teraz druga. Zespół z Suwałk spadł na trzecią pozycję.

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Grzegorz Baran (33.), Maciej Korzym (68.) - Kamil Adamek (21.).

Sandecja: Radliński - Kuban Ż, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby - Dudzic (76. Kasprzak), Gałecki Ż, Baran, Trochim (62. Leszczak), Małkowski - Korzym (85. Danek).

Wigry: Zoch - Bucholc (86. Kuku), Remisz, Cverna, Kwame - Kądzior, Radecki Ż (75. Zapolnik), Augustyniak Ż, Wroński (74. Gąska), Kozak - Adamek.