ŁKS Łomża zagra w IV lidze

ŁKS Łomża najprawdopodobniej przystąpi do rozgrywek w IV lidze
Łomżyński klub w ostatnim sezonie spadł z II ligi. Ale wobec ogromnych długów ŁKS-owi groziło nawet to, że nie zostanie on dopuszczony do żadnych rozgrywek. Już wcześniej komisja licencyjna Podlaskiego Związku Piłki Nożnej odrzuciła wniosek klubu o licencję na grę w III lidze. Ratowania sytuacji podjął się nowy zarząd ŁKS-u, został wybrany w piątek. Delegacja na czele z nowym prezesem Jarosławem Kuleszą wczoraj była w okręgowym związku piłkarskim. Włodarze łomżyńskiego klubu mieli nadzieję, że jest jeszcze szansa na dostanie licencji na grę w III lidze.

- Nie ma mowy o III lidze - twierdzi Przemysław Sarosiek z okręgowego związku. - Klub jest zadłużony w ZUS-ie oraz urzędzie skarbowym i nie przedstawił żadnych dokumentów, że chociaż część tych pieniędzy została spłacona. Przy licencji na IV ligę takie dokumenty nie są wymagane i ŁKS będzie mógł grać w tej klasie rozgrywkowej. ŁKS także spłacił część długu [kilkanaście tysięcy złotych - red.] wobec naszego związku, a resztę włodarze zobowiązali się regulować w ratach.

- To, że zagramy w IV lidze trochę komplikuje nam sprawę, gdyż niektórych sponsorów z którymi prowadzimy negocjacje nie interesuje reklama na tym poziomie rozgrywek - mówi Iwo Świątkowski, wiceprezes ŁKS-u. - Drużyna będzie składała się z samych wychowanków, gdyż mamy zakaz transferów. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie jej trenerem.

Miejsce ŁKS-u w III lidze zajmie Pogoń Łapy, która w poprzednim sezonie w tych rozgrywkach zajęła 14., spadkową pozycję.