Siatkarskie derby dla hajnowian

Siatkarze z Hajnówki wygrali 3:0 w derbowym pojedynku w I lidze w Suwałkach. Ślepsk spadł na ostatnie miejsce w tabeli
Wczorajsze spotkanie w Suwałkach było bardzo istotne dla obu ekip. Zawodnicy Pronaru Parkiet Hajnówka liczyli na wygraną i utrzymanie ósmej lokaty w tabeli, która daje spokojne utrzymanie. Z kolei w klubie z Suwałk ostatnio było dość nerwowo. Zmagający się z kłopotami kadrowymi siatkarze przegrali z AZS-em Nysa i doszło do niezbyt przyjemnej rozmowy z władzami klubu. Jak się wczoraj okazało, nie przyniosła ona zamierzonych efektów. Przyjezdni rozbili gospodarzy w trzech setach.

- Nie mieliśmy żadnych problemów, w każdym z setów dość szybko osiągaliśmy z pięć punktów przewagi i było po wszystkim. Dobrze spisywaliśmy się w polu zagrywki i przede wszystkim z tym nie mogli sobie poradzić przeciwnicy - opowiada trener hajnowian Paweł Blomberg.

- Rywale przejechali się po nas i w zasadzie nie mieliśmy nawet szansy na nawiązanie walki - przyznaje opiekun Ślepska Adam Aleksandrowicz. - Na pewno kontuzje, które dotknęły nasz zespół mają wpływ na nasze wyniki, ale też prawda jest taka, że niektórzy z zawodników powinni zacząć trochę bardziej myśleć o meczu i treningu, a nie o wszystkim innym.

Następne spotkania w lidze nasze drużyny rozegrają podczas weekendu. Hajnowianie podejmą jeden ze słabszych zespołów w lidze, Morze Szczecin. Natomiast zawodników z Suwałk czeka wyjazdowe starcie z ligowym średniakiem, GTPS-em Gorzów Wielkopolski.Ślepsk Suwałki - Pronar Parkiet Hajnówka 0:3

Sety: 15:25, 19:25, 19:25.

Ślepsk: Szlejter, Malczewski, Dziurkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Gołębski, Skrzypkowski (libero) oraz Główczyński, Augustynowicz, Wawrzyniak, Iwanowicz.

Pronar Parkiet: Guindo, Żyliński, Wójcik, Staniewski, Sacharewicz, Tietianiec, Saczko (libero).