Sport.pl

Jaga kontra II-ligowcy

Piłkarze Jagiellonii rozegrają w piątek kolejne dwa sparingi w trakcie przygotowań do wiosennych meczów w ekstraklasie. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego białostoczanie zmierzą się z II-ligowymi Wigrami Suwałki oraz Freskovitą Wysokie Mazowieckie
Według pierwotnych planów z Freskovitą białostoczanie mieli zagrać w środę. Jednak ze względu na panujący mróz pojedynek został przełożony, a podopieczni Michała Probierza w środę byli na Litwie. Tam w hali z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przegrali 1:2 z Suduvą Mariampol, oraz pokonali 1:0 FK Tranzits Ventspils.

- W pierwszym ze spotkań popełniliśmy bardzo dużo prostych, indywidualnych błędów, i stąd niekorzystny rezultat. W drugim pojedynku natomiast zagrało więcej młodych zawodników i czasami ponosiła ich zbytnia fantazja. Wygraliśmy 1:0, a mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia gola - mówi trener Probierz, który dziś, tak jak podczas spotkań na Litwie, desygnuje do gry dwie zupełnie inne jedenastki. Mecz z Wigrami rozpocznie się o godz. 12, a z Freskovitą o godz. 14.

Sporych rotacji w składzie, a ponadto testowanych graczy można spodziewać się natomiast w zespołach obu naszych II-ligowców.