Badminton. Polacy wicemistrzami Europy

Największy sukces w historii odnieśli polscy badmintoniści. Reprezentacja mężczyzn, w której główne role odgrywali zawodnicy z naszego regionu, zdobyła srebrny medal drużynowych mistrzostw Europy. Zapewniła sobie też po raz pierwszy w historii prawo startu w mistrzostwach świata
Przed dwoma laty biało-czerwoni w mistrzostwach Europy zajęli czwarte miejsce. Po losowaniu wydawało się, że na odbywającym się teraz turnieju w Warszawie nie będą wstanie nawet powtórzyć tamtego wyniku. Z grupy awansowała bowiem tylko jedna drużyna, a Polacy mieli za rywali m.in. Anglików, czyli wicemistrzów Europy, z którymi nigdy wcześniej nie wygrali.

Pierwsze spotkania w grupie nie sprawiły naszemu zespołowi żadnych kłopotów. Polacy pokonali 4:1 Hiszpanów, 5:0 Litwinów oraz 5:0 Austriaków. W decydującym meczu o awansie do dalszej rundy zmagań niespodziewanie pokonali 3:2 Anglików. Dzięki tej wygranej biało-czerwoni awansowali od razu do sobotniego półfinału. W nim stoczyli zaciętą walkę z Ukraińcami. Po czterech grach był remis 2:2. Punkty dla Polski zdobyli Przemysław Wacha (Technik Głubczyce) w singlu oraz debel Wacha/Robert Mateusiak (Hubal Białystok). W decydującym pojedynku o awansie do finału zagrał duet Michał Łogosz (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Adam Cwalina (Technik). Polacy gładko pokonali rywali i wczoraj w meczu o złoto zmierzyli się z Duńczykami.

Niestety w starciu z mistrzami Europy Polacy nie mieli żadnych szans. Swe pojedynki przegrali Wacha, Hubert Pączek (AZS AGH Kraków) oraz debel Łogosz/Cwalina i następne spotkania już nie miały żadnego znaczenia, tak więc nawet nie zostały rozegrane.