Siatkarze Ślepska zmarnowali pierwszą szansę

Siatkarze Ślepska Suwałki mogli w piątek mieć już za sobą pierwszą część walki o utrzymanie w I lidze. Niestety przegrali w Szczecinie z tamtejszym Morzem
Suwałczanie po pierwszych spotkaniach rundy play-out byli w komfortowej sytuacji. Wygrali dwa mecze we własnej sali i aby awansować do turnieju barażowego z udziałem II-ligowców, siatkarzom Ślepska brakowało jednego zwycięstwa.

Niestety wczoraj zawodnicy Morza po raz kolejny udowodnili, że we własnej sali spisują się zdecydowanie lepiej niż w meczach wyjazdowych. Pokonali suwałczan po pięciosetowym boju. Chociaż pierwszy set nie zapowiadał niczego złego. Co prawda trwała w nim wyrównana walka, ale praktycznie przez cały czas przewaga była po stronie gości. Coś zacięło się w drugiej partii. W niej siatkarze z Suwałk popełniali sporo błędów, przegrywali już nawet 3:12 i strat nie potrafili odrobić. Następnie wygrali trzeciego seta, ale w czwartym oraz piątym górą byli gospodarze. Dziś kolejne starcie obu ekip w Szczecinie. Jeżeli i tym razem wygrają gospodarze, to decydujący piąty mecz odbędzie się w Suwałkach.

Natomiast w drugiej parze play-out rywalizują Pronar Parkiet i Energetyk Jaworzno. Po dwóch wyjazdowych spotkaniach hajnowianie remisują 1:1, a w weekend podejmą dwukrotnie rywali we własnej sali. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a jutro początek meczu o godz. 11.

Morze Szczecin - Ślepsk Suwałki 3:2

Sety : 22:25, 25:21, 21:25, 25:23, 15:10.