Nie ma mocnych na siatkarzy Ślepska

Chociaż przegrali dwa pierwsze sety to ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa. Siatkarze Ślepska Suwałki wygrali na wyjeździe z Jadarem Radom i nadal są niepokonaną drużyną w I lidze
Zawodnicy z Suwałk kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. Czy to przychodzi im rywalizować z najsłabszym zespołem w lidze (w środę rozbili 3:0 uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale) czy to z jednym z faworytów rozgrywek (za taki uchodzi Jadar, który w poprzednim sezonie występował w PlusLidze, a miejsce w krajowej elicie odsprzedał z kłopotów finansowych) po zakończonym spotkaniu to suwałczanie cieszą się z wygranej. Podopieczni duetu trenerskiego Adam Aleksandrowicz, Piotr Poskrobko mają już na swym koncie osiem kolejnych zwycięstw.

- Jesteśmy na fali - cieszy się Jacek Malczewski, dla którego sobotni mecz w Radomiu miał podwójne znaczenie. Rozgrywający Ślepska przed siedmioma laty bronił bowiem barw radomskiego klubu.

Początek konfrontacji w Radomiu nie zapowiadał jednak optymistycznego końca dla siatkarzy z Suwałk. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 13:13. Wtedy na zagrywkę udał się Daniel Górski, a Jadar w jednym ustawieniu zdobył trzy punkty z rzędu. Co prawda goście zdołali jeszcze odrobić straty i doprowadzić do stanu 24:24, ale ostatnie słowo należało do miejscowych, którzy po ataku Macieja Wołosza, objęli prowadzenie w meczu. Drugi set również padł łupem radomian, gdyż zawodnicy Ślepska popełniali za dużo błędów. Suwałczanie wrócili jednak do gry w kolejnej odsłonie, a to, że potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach pokazali już kilkakrotnie w obecnym sezonie. Na własnej skórze przekonali się również o tym siatkarze Jadaru. W spotkaniu Pucharu Polski Ślepsk w jednym z setów przegrywał już z ekipą z Radomia 17:24, a mimo to wygrał wówczas tą partię, jak następnie cały pojedynek.

W sobotę w trzecim secie suwałczanie zaczęli zdobywać punkty seriami. Prowadzili już 17:10, następnie 22:15 i spokojnie wygrali to starcie. Również w czwartej odsłonie koncert gości trwał w najlepsze, siatkarze z Suwałk prowadzili wyraźnie, dlatego spotkanie nieuchronnie zmierzało do tie-breaka.

W decydującej partii wyrównany bój toczył się do stanu 6:6. Wtedy dwa punkty z rzędu zdobyli przyjezdni, za chwilę dołożyli punkcik blokiem i praktycznie było po meczu. Bezradność radomian przypieczętował Wołosz, który zakończył konfrontację zagrywką w siatkę.

- Po raz kolejny już w tym sezonie zamiast dobić przeciwnika, oddajemy inicjatywę. By wygrać zabrakło nam zimnych głów, wiary że potrafimy postawić kropkę nad "i" - nie mógł odżałować po spotkaniu kapitan Jadaru Arkadiusz Terlecki.

W zgoła odmiennym nastroju był Jacek Malczewski: - Co prawda początkowo Jadar zdominował wydarzenia na boisku, a my wyszliśmy nieco zestresowani. Później było już znacznie lepiej. Cieszy to, że po dwóch przegranych setach potrafiliśmy się odbudować. Z wyjazdów do Spały i Radomia wracamy z dwoma zwycięstwami. Jesteśmy na fali, zachowaliśmy fotel lidera i to się liczy - podkreśla rozgrywający Ślepska.

W najbliższej kolejce suwałczan czeka kolejna ciężka przeprawa. We własnej sali podejmą bowiem innego z faworytów rozgrywek - Trefl Gdańsk.

Jadar Radom - Ślepsk Suwałki 2:3

Sety: 26:24, 25:19, 17:25, 19:25, 10:15.

Jadar: Górski, Mikołajczak, Radomski, Gaca, Wołosz, Terlecki, Ivarsson (libero) oraz Kałasz, Szumielewicz.

Ślepsk: Jurkojć, Krzysiek, Rakickas, Skrzypkowski, Wójcik, Rudzewicz, Łuczka (libero) oraz Malczewski, Kaczorowski, Gołębski.

Inne wyniki 9. kolejki

Joker Piła - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (17:25, 25:20, 26:24, 25:27, 15:10); Avia Świdnik - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:23); Trefl Gdańsk - Stal AZS Nysa 3:0 (25:21, 25:22, 25:11); Pekpol Ostrołęka - MKS MOS Będzin 1:3 (21:25, 25:18, 22:25, 18:25); SMS I Spała - Energetyk Jaworzno 0:3 (20:25, 11:25, 21:25). Pauzował GTPS Gorzów Wielkopolski.