Sport.pl

W III lidze niepokonane tylko Centrum

Już tylko zespół Centrum jest niepokonaną drużyną w III lidze. W niedzielę augustowianie wygrali 3:0 z Żubrem Białowieża
Starcie faworytów rozgrywek było jednostronnym widowiskiem. Drużyna Centrum bez kłopotu pokonała Żubra i umocniła się na pozycji lidera.

- Tylko w pierwszym secie do stanu 12:12 goście prowadzili z nami wyrównaną walkę - opowiada Wojciech Iwanowicz, trener Centrum. - Zaraz potem odskoczyliśmy na kilka punktów i wygraliśmy do 20. W kolejnych setach praktycznie już kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W drugim prowadziliśmy nawet 20:9, wpuściłem na boisko samych zmienników, rywale trochę odrobili, ale wygraliśmy do 18. Przede wszystkim blokiem zagraliśmy bardzo skutecznie.

Do niespodzianki można zaliczyć natomiast wynik w Kolnie, gdzie miejscowy zespół KOKiS pokonał 3:1 Mlekpol Grajewo. W poprzedniej kolejce grajewianie wygrali u siebie z faworyzowaną Biebrzą Lipsk.

- Z tego składu, który wygrał z Biebrzą, do Kolna wziąłem tylko jednego przyjmującego, reszta to byli nasi młodzi zawodnicy - mówi Marek Adamkiewicz, trener Mlekpolu. - Nie ma wyjścia, ta młodzież musi się ogrywać, ale też myślałem, że w Kolnie sobie poradzą. Niestety w końcówkach setów popełniali za dużo błędów i przegrywali.

Wyniki 4. kolejki spotkań

Centrum Augustów - Żubr Białowieża 3:0, Biebrza Lipsk - SUKSS Suwałki 3:0, KOKiS Kolno - Mlekpol Grajewo 3:1. Pauzował Gim-Net Mońki.

Tabela III ligi

1. Centrum Augustów41212:0
2. Biebrza Lipsk41011:3
3. Żubr Białowieża366:3
4. KOKiS Kolno466:8
5. Mlekpol Grajewo324:8
6. Gim-Net Mońki301:9
7. SUKSS Suwałki300:9
Dwa pierwsze zespoły awansują do baraży o II ligę.