Siatkarzom Ślepska została tylko liga

Siatkarze Ślepska Suwałki odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W środę przegrali 2:3 na wyjeździe z GTPS-em Gorzów Wielkopolski w rewanżowym meczu piątej rundy
Porażka 1:3 w pierwszym spotkaniu w Suwałkach stawiała Ślepsk w trudnej sytuacji przed wczorajszym rewanżem. Suwałczanie, aby awansować dalej, musieli wygrać 3:0 albo 3:1, w tym wypadku musieliby mieć jednak lepszy bilans małych punktów. To, że wygrana z GTPS-em jest możliwa, nasi siatkarze udowodnili kilka dni wcześniej pokonując rywala 3:1 w spotkaniu w rozgrywkach I ligi. Niestety, między meczami kontuzji nabawił się podstawowy libero Ślepska Tomasz Łuczka, którego wczoraj zastąpił przyjmujący Sebastian Wójcik. Suwałczanie zaczęli także bez swego podstawowego rozgrywającego Łukasza Jurkojcia, który dopiero wraca do gry po wypadku samochodowym. Jurkojć wszedł na boisko w czwartym secie, gdy z kolei miał kłopoty Jacek Malczewski. Mimo tych osłabień Ślepsk w meczu prowadził już 2:1. Szczególnie trzeci wygrany set do 17 dawał nadzieję na awans. Niestety, w następnej partii to gospodarze byli zdecydowanie lepsi i doprowadzili do remisu 2:2. Oznaczało to, że Ślepsk nie awansuje i nie będzie mu dane zmierzyć się z drużyną z PlusLigi. Piątego seta wygrał rozpędzony GTPS.

W sumie i tak suwałczanie z wypadu na zachód kraju wrócą z niezłym dorobkiem, gdyż zdobyli bardzo cenne trzy punkty ligowe z silnym rywalem. A już w sobotę czeka ich znowu mecz ligowy, tym razem podejmą Jokera Piła.

GTPS Gorzów Wielkopolski - Ślepsk Suwałki 3:2

Sety : 25:22, 22:25, 17:25, 25:16, 15:11.

Ślepsk : Krzysiek, Malczewski, Skrzypkowski, Pink, Rakickas, Rudzewicz, Wójcik (libero) oraz Kaczorowski, Jurkojć, Gołębski, Dziurkowski.