Druga wygrana Jagiellonii. Zawisza też pokonany

Piłkarze Jagiellonii odnieśli kolejne zwycięstwo w sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej w ekstraklasie. Białostoczanie pokonali 3:1 w środę wicelidera II ligi (grupa zachodnia) Zawiszę Bydgoszcz
W pierwszej części spotkania więcej groźnych sytuacji stworzyli piłkarze II-ligowca, ale mimo to białostoczanie schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Z dobrej strony pokazał się m.in. Ermin Seratlić. Młodzieżowy reprezentant Czarnogóry, który niedawno dołączył do Jagiellonii, zdobył gola wykorzystując podanie Jarosława Laty. Ponadto lewy pomocnik jeszcze dwukrotnie groźnie uderzał na bramkę rywali.

Na drugą połowę spotkania białostoczanie wyszli w niemal zupełnie innym zestawieniu (w bramce pozostał jedynie Grzegorz Sandomierski), ale przez dłuższy czas nie potrafili stworzyć jakiejś klarownej sytuacji do zdobycia gola. Dopiero w 68. minucie bliski pokonania bramkarza rywali był Bartłomiej Pawłowski. Co nie udało się młodemu napastnikowi, powiodło się najbardziej doświadczonemu. Kilka minut później prowadzenie Jagiellonii podwyższył bowiem Tomasz Frankowski. Co prawda wicelider II ligi po chwili zdobył kontaktową bramkę, ale odpowiedź białostoczan była niemal natychmiastowa. W zamieszaniu w polu karnym Zawiszy najsprytniej zachował się Franck Essomba i skierował piłkę do bramki rywali. Kameruńczyk w trakcie okresu przygotowawczego jest bardzo skuteczny. W turnieju halowym Remes Cup Extra czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, zdobył też gola w sparingu z III-ligową Wartą Sieradz. Wczoraj mógł dołożyć jeszcze jedno trafienie, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W meczu z Zawiszą nie zagrali m.in. lekko kontuzjowany Marcin Burkhardt oraz przeziębiony Bartłomiej Grzelak. Być może obaj zawodnicy wystąpią w piątek. Na zakończenie zgrupowania w Gutowie Małym białostoczanie zmierzą się w sparingach ze Startem Otwock (II liga) i Sokołem Aleksandrów Łódzki (III liga).

Natomiast już w poniedziałek piłkarze Jagiellonii wylecą do Turcji na kolejny obóz. Do tego czasu najprawdopodobniej w ich kadrze pojawi się kolejny nowy zawodnik.

- Rzeczywiście w najbliższych dniach coś się wyjaśni w tej kwestii, ale na razie nie będę mówił, o jakiego zawodnika chodzi, gdyż nie chcę zapeszyć - ucina pytania Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:0)

Strzelcy bramek : Ermin Seratlić (25.), Tomasz Frankowski (73.), Franck Essomba (84.) - Rafał Piętka (80.).

Jagiellonia: I połowa - Sandomierski - Kijanskas, Soczyński, Józefiak, Lato - Kupisz, Hermes, Gogol, Murawski, Seratlić -Zapolnik. II połowa - Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Makuszewski, Kaszczelan, Grzyb, Essomba - B. Pawłowski, Frankowski.