Nominowany lekkoatleta. Regularny jak Kryński

Kamil Kryński

Kamil Kryński (Fot. Jedrzej Wojnar / Agencja)

Kamil Kryński z Podlasia Białystok to jedyny lekkoatleta wśród nominowanych na najlepszego sportowca w 2010 roku w województwie podlaskim
Udany poprzedni rok Kryński zaczął od złotego medalu na 200 metrów halowych mistrzostw Polski. Zaraz na początku startów na otwartym stadionie, na czerwcowym memoriale Janusza Kusocińskiego w Warszawie, na swoim koronnym dystansie uzyskał rekord życiowy - 20,81 s. Był mocnym punktem polskiej sztafety 4x100 metrów, która podczas Diamentowej Ligi w Rzymie zajęła czwarte miejsce i uzyskała minimum na mistrzostwa Europy w Barcelonie. Mimo braku minimum (wynosiło 20,80 s) na start indywidualny Kryński w Barcelonie również pobiegł na 200 metrów. Tam wyrównywał swój rekord życiowy (w eliminacjach i półfinale), ale nie zdołał awansować do finału. Ostatecznie został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu. Ponadto był w składzie sztafety, która zajęła piąte miejsce. Bardzo udane dla podopiecznego Wojciecha Niedźwieckiego były też mistrzostwa Polski. Oprócz zwycięstwa na 200 metrów poprowadził on do wygranej także sztafetę 4x100 metrów Podlasia.

Tegoroczny sezon halowy Kryński zaczął od niedzielnego mityngu w Spale, gdzie na 200 metrów z czasem 21,84 s zajął czwarte miejsce.

Na którym miejscu w plebiscycie uplasuje się Kryński, dowiemy się 26 lutego podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Wtedy także poznamy laureatów w kategoriach: najlepszy trener, najlepszy sportowiec w grach zespołowych, najlepszy trener gier zespołowych oraz nadzieja olimpijska.