Ślepsk krok od awansu w play-off

Siatkarze Ślepska Suwałki rewelacyjnie rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie play-off I ligi. Brakuje im już tylko jednego zwycięstwa, aby wyeliminować zespół z Piły
Podopieczni Adama Aleksandrowicza w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej pokonali w trzech setach Jokera Piła i dzięki temu uplasowali się na czwartym miejscu w tabeli. Wówczas też okazało się, że to właśnie z zespołem z Piły będą rywalizować w pierwszej rundzie play-off. Suwałczanie te zmagania rozpoczęli od dwóch wygranych. Tak we wtorek, jak we środę pokonali rywali w trzech setach.

- Ale były to różne spotkania. W pierwszym najtrudniejszy był pierwszy set, w którym trwała wyrównana walka. Z kolei w drugim pojedynku aż nadspodziewanie łatwo wygraliśmy pierwszą partię - mówi Aleksandrowicz.

W premierowej odsłonie wyrównana walka trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Potem już na boisku dominowała już tylko jedna drużyna - Ślepsk. Niemal identycznie wyglądał również drugi set, który też spokojnie wygrali gospodarze. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie spotkania. W niej niemal przez cały czas prowadzili przyjezdni.

- W końcówce to my jednak lepiej poradziliśmy sobie z opanowaniem nerwów i to starcie też wygraliśmy - cieszy się Aleksandrowicz.

Rywalizacja trwa do trzech wygranych i przenosi się teraz do Piły. Ślepsk jest teraz w bardzo komfortowej sytuacji. Jeżeli naszym siatkarzom nie uda się przypieczętować awansu do kolejnej rundy w sobotę, to kolejną szansę będą mieli w niedzielę. Gdyby i wówczas to zawodnicy Jokera byli górą, decydujący mecz odbędzie się w Suwałkach.

- Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Zmagania w play-off rozpoczęliśmy rewelacyjnie i wierzę, że w Pile postawimy kropkę nad "i" - stwierdza Aleksandrowicz.

Jeżeli Ślepsk po raz trzeci pokona zespół z Piły, to w kolejnej rundzie play-off zagra ze zwycięzcą pary Jadar Radom - BBTS Bielsko-Biała. W tej konfrontacji 2:0 prowadzą radomianie.

Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0

Sety : 25:14, 25:20, 25:23.

Ślepsk : Rudzewicz, Gołębski, Jurkojć, Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Łuczka (libero) oraz Malczewski.