Sport.pl

Lekkoatletyczna kadra niespodzianka

Aż troje przedstawicieli naszych klubów znalazło się w reprezentacji Polski na III Drużynowe Mistrzostwa Europy, które w weekend odbędą się w Szwecji
Pewną niespodziankę w kadrze stanowi Joanna Fiodorow z Prefbetu Śniadowo Łomża. 22-letnia zawodniczka w poprzednim tygodniu na zawodach w Niemczech posłała młot na odległość 66,82 m. W tym roku lepsza od niej w Polsce była jednak Małgorzata Zadura z AZS AWF Warszawa - 68,14 m.

- Tylko, że ona ma podobno teraz nogę w gipsie i dlatego w kadrze jest nasza zawodniczka - mówi Andrzej Korytkowski, trener Prefbetu.

Miłą niespodzianką jest też to, że sprinter Podlasia Białystok Kamil Kryński będzie reprezentował nasz kraj nie tylko w sztafecie, ale też w biegu na 200 m. 24-letni zawodnik co prawda specjalizuje się w tej konkurencji, ale w tym sezonie póki co dystans ten pokonał w czasie 20,95 s. Szybszy od niego jest Dariusz Kuć z Zawiszy Bydgoszcz, który jednak w Sztokholmie skupi się na swojej specjalizacji, czyli 100 m.

Rozczarowanie na ogłoszonej wczoraj liście dotyczy Łukasza Parszczyńskiego reprezentującego Podlasie. I nie chodzi o jego obecność, ale o konkurencję, do jakiej został przypisany - 5000 m. 26-letni zawodnik zaplanował sobie, że w Sztokholmie pobiegnie na 3000 m, gdzie w tym roku uzyskał czas 7:57,50 i jest to najlepszy wynik w Polsce. Na Drużynowych Mistrzostwach Europy na tym dystansie ma pobiec jednak Krystian Zalewski z Barnim Goleniów, którego życiówka wynosi 8:17,02. Parszczyński ma zaś rywalizować na 5000 m, chociaż na tym dystansie nie ma najlepszego wyniku w kraju, bo w tym roku na nim w ogóle nie biegał. W poprzednim pokonał go w 13:45,44. W obecnym sezonie najszybciej w kraju na 5000 m biegał Artur Kozłowski z MULKS Sieradz - 13:46,66.

- W zasadzie nie wyraziłem zgody na 5000 m. O tym, co będę biegał na DME, zdecyduję po biegu na 1500 m - napisał nam w SMS-ie średniodystansowiec, który wczoraj szykował się w Pradze do wieczornego biegu na 1500 m. To miało być przetarcie przed startem na 3000 m w Sztokholmie.