Sport.pl

Jagiellonia zagra z Ruchem Chorzów

Piłkarze Jagiellonii zmierzą się w sobotę w Sulejówku z Ruchem Chorzów. W sparingu nie wystąpią m.in. Paweł Zawistowski. Zagrać za to powinien Grzegorz Sandomierski
Zawistowski ostatnio był wypożyczony z Jagiellonii do Arki Gdynia. Początkowo nie było mowy o jego powrocie do białostockiego klubu i piłkarz szukał nowego pracodawcy, trenował z I-ligowym Zawiszą Bydgoszcz. Potem okazało się, że może jednak ponownie grać w Jagiellonii. W środę wystąpił w sparingu z Wigrami Suwałki (5:2) i strzelił jedną z bramek. W sobotę miał zagrać w meczu kontrolnym z Ruchem, ale wczoraj wyjechał do Bydgoszczy i najprawdopodobniej dziś zagra w sparingu Zawiszy z GKS-em Bełchatów.

- Paweł pokazał się w sparingu, wiemy, jak się prezentuje i na razie wyjechał - mówi krótko trener Michał Probierz, który w dzisiejszym sparingu będzie miał do dyspozycji 19 podopiecznych. Wśród nich nie ma Mladena Kaszczelana, Luki Pejovicia, Bartłomieja Pawłowskiego oraz Roberta Arzumanjana, którzy zmagają się z urazami. W sparingu nie wystąpi też Andrius Skerla, który dostał dwa dni wolnego. Zagra za to Sandomierski. Bramkarz wrócił już z testów medycznych w Evertonie i teraz czeka, czy siódmy zespół minionego sezonu w angielskiej Premier League złoży Jagiellonii ofertę transferu.

Więcej o: