Frekwencja na meczach PlusLigi Kobiet. AZS prawie na końcu

Mecze białostockich siatkarek w ostatnim sezonie ekstraklasy średnio oglądało 738 widzów. Pod tym względem był to przedostatni wynik w lidze
Portal SportoweFakty.pl przeanalizował dane dotyczące frekwencji na meczach ekstraklasy siatkarek. W tej kategorii, podobnie jak w sportowej walce, najlepszy okazał się Atom Trefl Sopot.

W sezonie 2011/2012 rozegrano 127 spotkań w ekstraklasie. Dane dotyczące frekwencji zebrano na 116. Wynika z nich, że każdy mecz obejrzało średnio 1341 kibiców. Najwięcej widzów przyciągały do swojej hali siatkarki z Sopotu. Spotkania mistrzyń Polski oglądało zazwyczaj ponad dwa tysiące osób. Do nich należy również rekord sezonu, czyli 7000 kibiców na ostatnim pojedynku finałowym. Frekwencyjną klapę zaliczył za to Pałac Bydgoszcz. Mecze tej drużyny oglądało średnio 736 osób. Tylko niewiele lepiej w tym zestawieniu wypada AZS. Średnia frekwencja na meczach białostoczanek wynosiła 738 osób.

Średnią tą zapewne podniosły mecze barażowe ze Stalą Mielec. Wówczas to kibice AZS-u szczelnie wypełniali salę SP 50 przy ul. Pułaskiego, a co najważniejsze poczynaniom białostoczanek towarzyszył głośny doping. Należy mieć nadzieje, że podoba sytuacja będzie również miała miejsce w drugiej części baraży o pozostanie w ekstraklasie gdy nasze zawodniczki będą rywalizowały z wicemistrzem I ligi (początek tych zmagań najszybciej 21 kwietnia). Na razie białostoczanki w ramach przygotowań do starć z ekipą z zaplecza ekstraklasy rozegrają sparing. W piątek (godz. 17, sala SP 50 przy ul. Pułaskiego) zmierzą się z czwartą drużyną II ligi - Nike Ostrołęka

Zestawienie frekwencji

1. Atom Trefl Sopot110001512615
2. MKS Dąbrowa G.29441421950
3. Budowlani Łódź30001111780
4. PTPS Piła15001301292
5. Stal Mielec19241201167
6. Gwardia Wrocław30001201041
7. BKS Bielsko-Biała1400120888
8. Muszynianka1000146863
9. AZS Białystok1000131738
10. KS Pałac Bydgoszcz5000110736
W tabeli kolejno: drużyna, miejsca na hali, mecze u siebie, mecze z nienotowaną frekwencją, średnia frekwencja.