Sparing z testowaniem wariantów na wicemistrzynie

Siatkarki AZS-u Białystok pokonały w piątek w sparingu II-ligową ekipę z Ostrołęki
Stracie z II-ligowcem było pierwszym meczem kontrolnym białostoczanek w trakcie przygotowań do drugiej fazy baraży o pozostanie w ekstraklasie. W jej pierwszej części zawodniczki AZS-u pokonały Stal Mielec. W drugiej zagrają z wicemistrzem I ligi. Będzie nim albo Legionovia Legionowo, albo KS Murowana Goślina. W piątek na zapleczu ekstraklasy rozpoczęła się finałowa rywalizacja w play-off. W pierwszym spotkaniu (zmagania będą trwały do trzech wygranych) lepsza okazała się Legionovia.

- Nie przesądzałbym jeszcze kto będzie naszym rywalem - mówi Czesław Tobolski, trener AZS-u.

Rywalizację z I-ligowcem białostoczanki rozpoczną najszybciej 21 kwietnia. Do tego czasu rozegrają pięć sparingów. W piątek był pierwszy. Zawodniczki AZS-u bez najmniejszych problemów pokonały Nike Ostrołęka. Chociaż też w grze naszych siatkarek było sporo chaosu. Podczas spotkania szkoleniowiec sprawdzał jednak przede wszystkim różne ustawienia swego zespołu. M.in. podczas jednego seta zagrywkę wykonywała tylko jedna zawodniczka białostockiej drużyny.

- Chciałem przede wszystkim zobaczyć, jak funkcjonują środki. Zagraliśmy też parę kombinacji i w kolejnych sparingach spróbujemy to doskonalić żeby na te mecze z zespołem z I ligi wszystko dobrze funkcjonowało - stwierdza Tobolski. - Teraz podczas treningów będziemy zwiększać intensywność, a zmniejszać objętość. Natomiast jeśli chodzi o sparingi to stopień ich trudności będzie wzrastał.

Za tydzień (piątek i sobota) rywalem AZS-u będzie Niemen Grodno. Pierwsze ze spotkań z ekipą z Białorusi odbędzie się najprawdopodobniej w Bielsku Podlaskim drugie w Białymstoku. Potem jeszcze białostoczanki mają rozegrać sparingi z ekipą z Baranowicz.

AZS Białystok - Nike Ostrołęka 5:0

Sety: 25:14, 25:13, 25:14, 25:21, 25:14.

AZS: Sieradzan, Jack, Kruk, Muhlsteinova, Thompson, Durajczyk (libero) oraz Kuczyńska, Kowalienko, Szeszko, Sizova, Łozowska, Cabajewska.