AZS kontra Murowana Goślina. Będzie powtórka?

Najprawdopodobniej zespół z Murowanej Gośliny będzie rywalem siatkarek białostockiego AZS-u w drugiej części baraży o grę w ekstraklasie. Z tym przeciwnikiem nasze zawodniczki rywalizowały już przed rokiem. Wówczas poradziły sobie z nim bez większych problemów
Białostoczanki w pierwszej części baraży pokonały czterokrotnie Stal Mielec i teraz czekają na kolejnego rywala z którym przyjdzie im rywalizować o pozostanie w krajowej elicie. Będzie nim wicemistrz I ligi. Najprawdopodobniej będzie to drużyna z Murowanej Gośliny, gdyż przegrała ona dwa pierwsze spotkania (rywalizacja trwa do trzech wygranych) w finale play-off I ligi z Legionovią Legionowo. Kolejny mecz miedzy tymi drużynami odbędzie się 14 kwietnia.

Tym samym białostoczanki do rywalizacji w barażach przystąpią najszybciej 21 kwietnia. Na razie, aby jak najlepiej przygotować się do czekających ich meczów, rozgrywają sparingi. W piątek pokonały 5:0 II-ligową Nike Ostrołęka. Kolejne mecze kontrolne siatkarki AZS-u rozegrają w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Wówczas ich rywalem będzie Niemen Grodno.