Siatkarki AZS-u wygra造 kolejny sparing. Teraz czas na 鈍i皻a

Bia這stockie siatkarki, kt鏎e czeka jeszcze walka o pozostanie w ekstraklasie, pokona造 w sobot 3:0 Niemen Grodno
Zawodniczki AZS-u w pierwszej fazie walki o pozostanie w krajowej elicie pokona造 Stal Mielec. W drugiej jej cz窷ci (rozpocznie si najprawdopodobniej 21 kwietnia) zmierz si z wicemistrzem I ligi. Na razie wi璚 rozgrywaj mecze kontrolne. W poprzednim tygodniu bez najmniejszych problem闚 rozbi造 II-ligow dru篡n z Ostro喚ki. W pi徠ek i sobot zmierzy造 si natomiast z ekip z Bia這rusi. W pierwszym ze spotka, mecz by rozgrywany w Bielsku Podlaskim, bia這stoczanki wygra造 trzy pierwsze sety, a rozgrywane nast瘼nie czwarte starcie przegra造. Sobotni pojedynek by kr鏒szy.

Bia這stoczanki pokona造 3:0 zesp馧 z Grodna. Odnios造 do嗆 pewne zwyci瘰two, chocia zdarza造 im si te momenty s豉bszej gry, gdy nie mog造 sobie poradzi z dok豉dnym przyj璚iem zagrywki rywalek. Og鏊nie jednak spotkanie by這 ca造 czas pod kontrol gospody, a odbywa這 si ju we 鈍i徠ecznej atmosferze. Zreszt ju w trakcie drugiego seta boisko opu軼i造 Ewa Cabajewska i Dominika Sieradzan, aby szybciej uda si na 鈍i皻a. By造 wi璚 篡czenia i prezenty.

W trzecim secie z dobrej strony pokaza豉 si m.in. Ma貪orzata W豉szczuk. 18-letnia zawodniczka, kt鏎a niemal r闚no rok temu nabawi豉 si powa積ej kontuzji. Ani w pi徠kowym, ani sobotnim meczu nie wyst徙i豉 natomiast Channon Thompson. Atakuj帷a z Trynidadu i Tobago przebywa bowiem na zgrupowaniu reprezentacji. Do Polski ma wr鏂i w przysz造m tygodniu. Nie by這 te, ze wzgl璠闚 rodzinnych, Aleksandry Kruk.

- Po tych sparingach nie ma co wyci庵a jaki wniosk闚. Po prostu chcieli鄉y co zmieni, bo nie mo積a ca造 czas tylko trenowa. Czasami trzeba co zagra i oboj皻nie czy jest to rywal na wy窺zym, czy ni窺zym sezonie. Takim prawdziwym sprawdzianem przed czekaj帷ymi nas bara瘸mi b璠 sparingi z zespo貫m z Baranowicz - m闚i Czes豉w Tobolski, szkoleniowiec AZS-u.

Do spotka z kolejn ekip z Bia這rusi dojdzie najprawdopodobniej w czwartek i pi徠ek. Na razie zawodniczki maj wolne. Na treningu spotykaj si we wtorek.

AZS Bia造stok - Niemen Grodno 3:0

Sety: 25:21, 25:19, 25:18.

AZS: Kuczy雟ka, Cabajewska, Szeszko, Kowalienko, Sieradzan, Jack, Durajczyk (oraz) Sizova, Muhlsteinova, υzowska, W豉szczuk.