AZS Białystok o pozostanie w lidze zagra z ekipą z Murowanej Gośliny

Siatkarki AZS-u w decydującej fazie walki o pozostanie w ekstraklasie zagrają z drużyną z Murowanej Gośliny. Przed rokiem pokonały te rywalki
W sobotę zawodniczki Legionovii Legionowo wygrały po raz trzeci w finale play-off I ligi z zespołem z Murowanej Gośliny, a tym samym wywalczyły awans do ekstraklasy. Z uwagą na rozstrzygnięcie tej konfrontacji czekały białostoczanki, gdyż one zmierzą się teraz w barażach z przegranym z tych zmagań. Okazało się, że tak jak przed rokiem siatkarkom AZS-u przyjdzie walczyć z ekipą z Murowanej Gośliny. Wówczas bez większych problemów pokonały rywali i teraz też są zdecydowanym faworytem rywalizacji barażowej. Pierwsze spotkania z wicemistrzem I ligi białostoczanki rozegrają za tydzień.

- Mamy już materiały wideo, dotyczące gry zespołu z Murowanej Gośliny, ale jeszcze ich nie analizowaliśmy. Nie ustawialiśmy jeszcze taktyki pod konkretnie tego przeciwnika. Myślę, że na to przyjdzie czas w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem zmagań w barażach - mówiła Dominika Kuczyńska, środkowa AZS-u po jednym z ostatnich sparingów w trakcie przygotowań do baraży. W ostatnich meczach kontrolnych białostoczanki zmierzyły się z najlepszym zespołem z Białorusi. Najpierw pokonały 3:1 Atlant Baranowicze, a potem przegrały z tymi rywalkami 2:3.

- Nie można dopatrywać się żadnych pozytywów po tym meczu. Myślę, że dobrze, iż przytrafiło się nam to przed najważniejszymi spotkaniami. Dziewczyny muszą mieć świadomość, że nikt im starć barażowych nie odda. Trzeba będzie walczyć - stwierdził po porażce trener AZS-u Czesław Tobolski.

Szkoleniowiec w ostatnich meczach sparingowych nie miał do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Zabrakło przede wszystkim Channon Thompson. Atakująca wraz z juniorską reprezentacją Trynidadu i Tobago rywalizowała ostatnio w mistrzostwach Karaibów i wypadła rewelacyjnie. Jej drużyny zdobyła złoto, a Thompson została uznana najlepszą zawodniczką meczu finałowego. Ponadto w jej ręce trafiły nagrody dla najlepiej punktującej, najlepiej zagrywającej i najlepiej atakującej siatkarki turnieju.