Siatkarki AZS-u Białystok blisko utrzymania w ekstraklasie [ZDJĘCIA]

Siatkarki AZS-u dwukrotnie podczas weekendu pokonały zespół z Murowanej Gośliny i brakuje im już tylko jednej wygranej, aby pozostać w ekstraklasie na przyszły sezon
Rywalizacja z wicemistrzem I ligi to ostatni etap walki białostoczanek o pozostanie w ekstraklasie. Chociaż to zawodniczki AZS-u przed rozpoczęciem tych zmagań uchodziły za zdecydowane faworytki to w sobotę nie pokazały tego na boisku. Co prawda wygrały 3:1, ale zaprezentowały się bardzo słabo.

- Jeżeli w niedzielę dziewczyny nie wyjdą na boisko zmobilizowane to mecz może się dla nam bardzo źle skończyć - mówił po sobotniej potyczce trener Czesław Tobolski.

W pierwszym secie niedzielnej konfrontacji wydawało się, że jego podopieczne nie wyciągnęły wniosków z sobotniego pojedynku. Ponownie dostosowały się poziomem do rywalek. Przegrywały już nawet 17:22 i zanosiło się na ich porażkę w premierowej odsłonie. Wówczas na boisku pojawiła się Channon Thompson, która w odróżnieniu od pierwszego starcia, spotkanie zaczęła w kwadracie dla rezerwowych. To jednak nie ona odmieniła grę białostoczanek. Najpierw punkt zdobyła Dominika Kuczyńska i powędrowała w pole zagrywki. Opuściła je przy prowadzeniu AZS-u 24:22. Gospodynie odwróciły losy seta, a podbudowane dobrą końcówką pierwszej partii w drugiej rozbiły rywalki. Po trzecim secie to również one mogły cieszyć się ze zwycięstwa, a tym samym brakuje już im tylko jednego wygranego spotkania do pozostania w ekstraklasie na przyszły sezon.

Kolejne starcie miedzy AZS-em, a ekipą z Murowanej Gośliny odbędzie się za tydzień w sali wicemistrza I ligi.

AZS Białystok - KS Murowana Goślina 3:0

Sety : 25:23, 25:13, 25:19.

AZS : Muhlsteinova, Kuczyńska, Kruk, Sieradzan, Jack, Kowalienko, Durajczyk (libero) oraz Thompson.

Murowana : Fedorów, Dutkiewicz, Skiba, Malinowska, Strządała, Archangielskaja, Śliwa (libero) oraz Wyrwa, Trojan, Buławczyk, Hatala.

Stan rywalizacji (do trzech wygranych) 2:0 dla AZS-u.