Reprezentantka Polski zagra w AZS-ie Białystok

Natalia Kurnikowska, reprezentantka Polski juniorek, w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy AZS-u Białystok
20-letnia przyjmująca ma na swym koncie kilka medali z młodzieżowych mistrzostw Polski. Była mistrzynią kraju w kategorii młodziczek, kadetek, jak też juniorek. W 2010 roku został m.in. wybrana najlepszą atakującą mistrzostw Polski juniorek. Co więcej wychowanka Jedynki Lębork ma też za sobą debiut w polskiej ekstraklasie. W poprzednim sezonie pojawiała się na boiskach krajowej elity w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza. Kurnikowska nie miała jednak szans na regularne występy w tym klubie i ostatni sezon spędziła na wypożyczeniu w I-ligowej drużynie z Pszczyny. Z tym klubem spadła do II ligi.

- Mimo niepowodzenia ten sezon w swoim wykonaniu oceniam pozytywnie, gdyż miałam okazję więcej się ogrywać. W Dąbrowie cały czas bym siedziała na ławce, a tu się oswajałam z boiskiem - mówiła po sezonie Kurnikowska cytowana przez oficjalny serwis internetowy klubu z Dąbrowy Górniczej.

Młoda siatkarka, która w zespole z Pszczyny grała na pozycji atakującej, w przyszłym sezonie ponownie będzie miała szanse grać w ekstraklasie. Kurnikowska ustaliła bowiem warunki rocznego kontraktu z AZS-em. Umowa może zostać przedłużona również na kolejny rok.

To druga siatkarka jaka podczas przerwy w rozgrywkach dołączyła do zespołu z Białegostoku. Wcześniej trzyletnią umową z AZS-em związała się 26-letnia przyjmująca z Trynidadu i Tobago Rheeza Grant.

Zdecydowanie więcej jest natomiast nazwisk zawodniczek, które po sezonie odeszły z AZS-u. Aleksandra Kruk przeniosła się do Budowlanych Łódź, Dominika Sieradzan do Muszynianki Muszyna, Lucie Muhlsteinova ma grać w I-ligowym Chemiku Police. Do tego działacze zrezygnowali z usług obu Rosjanek (Jeleny Kowalienko i Ksenii Sizovej), a Małgorzata Właszczuk postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Poza tym nie wiadomo czy na dalszą grę w Białymstoku zdecyduje się też Dominika Kuczyńska.

Z kadry z poprzedniego sezonu ważne kontrakty z AZS-em mają Agata Durajczyk, Anna Łozowska, Sinead Jack, Channon Thompson, Ewa Cabajewska i Joanna Szeszko. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one nadal będą reprezentować barwy ekipy z Białegostoku. Nazwisko pierwszej z siatkarek jest chociażby wymieniane w kontekście gry w Budowlanych Łódź.