AZS Białystok: Licencja? Będzie. PZPS: Najpierw dokumenty

We wtorek odbyło się kolejne posiedzenie Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. AZS Białystok pozwolenia na grę w PlusLidze Kobiet jeszcze nie otrzymał.
Problemy klubu z Białegostoku z uzyskaniem pozwolenia na grę w ekstraklasie to nic nowego. Niemal przed każdym sezonem sytuacja się bowiem powtarza. Kłopoty finansowe AZS-u to wszak nic nowego, a aby uzyskać licencję trzeba m.in. przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Ponadto nie można mieć zaległości przekraczających trzy miesiące wobec zawodniczek, czy też sztabu szkoleniowego.

- Nie przewidujemy problemu z uzyskaniem licencji na przyszły sezon. Do końca maja jest czas na złożenie dokumentów, aby otrzymać licencję i jesteśmy w trakcie ich przygotowywania - zapewniał pod koniec maja Sebastian Humbla, dyrektor ds. sportowych AZS-u.

Najwidoczniej dokumentów nie udało się przygotować, gdyż podczas pierwszego posiedzenia Komisji ds. Licencji PZPS klubowi z Białegostoku pozwolenia na grę w ekstraklasie nie wydała. Działacze AZS-u zostali poproszeni o uzupełnienie dokumentów przed następnym zebraniem komisji.

Sebastian Humbla jeszcze w poniedziałek ponownie mówił, że z licencją kłopotów nie będzie i w ogóle miał pretensje, że "Gazeta" pisze o tym, że AZS nie ma licencji. Co się okazało podczas wtorkowego posiedzenia komisji licencyjnej?

- Klub z Białegostoku nie otrzymał jeszcze licencji, gdyż w dalszym ciągu nie spełnił wymogów proceduralnych - wyjaśnia Janusz Kamiński, przewodniczący Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Rozmawiałem z panem Humblą i wezwaliśmy przedstawiciela AZS-u na 31 lipca, na kolejne posiedzenie komisji. Wskazaliśmy też jakie dokumenty klub z Białegostoku musi jeszcze dostarczyć, gdy je otrzymamy nie wykluczam, że przyznamy licencję.