Sport.pl

Siatkarki AZS-u Białystok jadą na zgrupowanie w okrojonym składzie

Zawodniczki AZS-u Białystok wyjeżdżają w poniedziałek na pierwsze zgrupowanie w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. Na obóz pojedzie zaledwie siedem zawodniczek.
Zespół z Białegostoku przygotowania do nowego sezonu (zaczyna się 6 października) rozpoczął przed tygodniem. Wówczas na zajęciach stawiło się zaledwie siedem zawodniczek. Z kadry z poprzedniego sezonu była tylko Anna Łozowska. Ponadto w treningach drużyny uczestniczy pięć siatkarek pozyskanych podczas przerwy w rozgrywkach z I-ligowych klubów (Angelika Bulbak, Ewelina Polak, Natalia Kurnikowska, Sylwia Chmiel, Laura Tomsia) oraz Żaneta Kokoszka, która jest uczennicą Zespołu Szkół Rolniczych.

- W takim też składzie, z siedmioma dziewczynami jedziemy na dwutygodniowy obóz do Rajgrodu - mówi Czesław Tobolski, trener AZS-u. - Na tym zgrupowaniu będziemy pracować głownie nad wytrzymałością, siłą. Będziemy trenować po trzy razy dziennie. Jakiekolwiek sparingi teraz nie wchodzą w grę.

Teoretycznie wraz z drużyna na obóz powinny pojechać też Ewa Cabajewska i Joanna Szeszko (zawodniczki z Trynidadu i Tobago - Channon Thompson, Sinead Jack, Rheeza Grant, Krystle Esdelle - do Białegostoku mają przyjechać dopiero 4 września), ale jak już informowaliśmy nie jest pewne czy one będą grały jeszcze w AZS-ie. Na razie pierwsza z nich dostała więcej wolnego gdyż musi opiekować się dzieckiem, które miało wypadek. Sprawy rodzinne to jednak tylko jeden z powodów absencji Cabajewskiej na zajęciach. Inną kwestią są zaległości finansowe jakie klub ma w stosunku do rozgrywającej. Najprawdopodobniej od spłaty części z nich uzależnione jest kiedy siatkarka rozpocznie treningi z drużyną.

Z kolei sytuacja Szeszko ma rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. Chociaż zawodniczka ma jeszcze ważny kontrakt z klubem i chciała go wypełnić to być może nie będzie już grała w AZS-ie. Może zostać przy zespole, ale w innej roli.

- Na razie one nie jadą z nami, ale może dojadą później - mówi tylko trener Tobolski.

Więcej o: