Były prezydent i prezes Jagiellonii szefem AZS-u Białystok

Aleksander Puchalski nie jest już prezesem AZS-u Białystok. Zastąpił go były prezydent i szef Jagiellonii Lech Rutkowski
Puchalski prezesem białostockiego zespołu siatkarek występującego w ekstraklasie został w styczniu 2011 roku.

- Nie jestem cudotwórcą, nie przychodzę z walizką pieniędzy, żeby od razu rozwiązać problemy finansowe. Na to potrzeba czasu - mówił wówczas Puchalski, który wcześniej był też m.in. prezesem Jagiellonii.

Nowy szef klubu rzeczywiście cudotwórcą się nie okazał. Za jego kadencji nie udało się przede wszystkim wyprowadzić klubu na prostą pod względem finansowym. M.in. z powodów zaległości po ostatnim sezonie z klubu odeszły niemal wszystkie zawodniczki. Z drugiej strony trzeba jednak zaznaczyć, że to za rządów Puchalskiego udało się spłacić mnóstwo długów z lat poprzednich. Ponadto dzięki jego staraniom miasto coraz więcej pieniędzy zaczęło przekazywać na klub (z puli przeznaczonej na promocje przez sport).

Już po ostatnim sezonie pojawiły się informacje, że może dojść do zmian na stanowisku prezesa AZS-u.

- Nie wiem czy będę dalej prezesem. Mam swoje przemyślenia, jestem pewnymi sytuacjami też sfrustrowany. Zostałem wybrany przez pewne gremium i jeżeli te gremium oceni, że kierowałem klubem niedobrze to oczywiście mój los będzie znany. Natomiast jeżeli będą chcieli żeby nadal był prezesem to jeszcze ja będę musiał podjąć decyzję. Zobaczymy jak będzie - mówił wówczas Puchalski, a po tym jak ostatnio do grona członków zarządu klubu dokooptowany został Lech Rutkowski było już niemal jasne, że będzie zmiana na stanowisku prezesa. Tak się rzeczywiście stało. Puchalski odchodzi z AZS-u, a szefem klubu został Rutkowski.

Nowy prezes to m.in. były prezydent Białegostoku (lata 1990-1994), były radny miejski i wojewódzki. 68-letni Rutkowski w przeszłości był też m.in. prezesem Jagiellonii. Szefem klubu piłkarskiego został w 2003 roku, gdy ten chylił się ku upadkowi z powodu kłopotów finansowych. Wkrótce potem Jagiellonię uratowali białostoccy biznesmeni.