Remis siatkarek AZS-u Białystok na koniec zgrupowania

Siatkarki AZS-u Białystok zakończyły w piątek drugie zgrupowanie w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. Na koniec obozu w Wilkasach zremisowały 2:2 w sparingu z zespołem z Grodna.
Piątkowy mecz był drugim spotkaniem kontrolnym białostoczanek w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. Pierwszy miał miejsce w czwartek. Wówczas to zawodniczki AZS-u wygrały 4:0 z Niemnem Grodno.

- W piątek z zespołem z Białorusi zremisowaliśmy 2:2 - mówi trener Czesław Tobolski. - Zagraliśmy słabiej niż w pierwszym meczu z tym rywalem, nie było już takiej koncentracji i ikry w grze dziewcząt. Ponadto nie zagrała Laura Tomsia, która już dużo wcześniej prosiła o zwolnienie, gdyż musiała wyjechać z powodu spraw rodzinnych.

Sparing z ekipą z Białorusi był ostatnim akordem białostoczanek na zgrupowaniu w Wilkasach. Do poniedziałku zawodniczki mają wolne, a potem wznawiają treningi.

- Najprawdopodobniej w czwartek wyjedziemy do Łodzi i tam w piątek oraz sobotę rozegramy sparingi - mówi Tobolski.

W tych meczach nie zagrają najprawdopodobniej jeszcze cztery zawodniczki z Trynidadu i Tobago, które według pierwotnych planów miały w pierwszych dniach września dołączyć do drużyny.