Trener AZS-u Białystok po kolejnej porażce: To był nasz najsłabszy mecz

Siatkarki AZS-u Białystok są jedynymi w ekstraklasie, które w trzech meczach nie tylko nie zdobyły punktu, ale nawet nie wygrały seta.
W ostatniej kolejce białostoczanki poniosły trzecią porażkę w sezonie, ponownie przegrały 0:3. Tym razem uległy na wyjeździe siatkarkom Aluprofu Bielsko-Biała.

Czesław Tobolski, trener AZS-u Białystok: - Z trzech spotkań, które dotychczas graliśmy, był to nasz najsłabszy mecz. Rywalki nas wypunktowały, grały bardzo czujnie. Mamy duży żal do siebie, że mieliśmy tak fatalne przyjęcie, ale to też wynikało z dobrej zagrywki zespołu przeciwnego. Na pewno wnioski na przyszłość wyciągniemy tak, że przyjdzie pora, że zaczniemy wygrywać.

Wiesław Popik, trener Aluprofu Bielsko-Biała: - Cieszymy się z trzech punktów. W dalszym ciągu nie przegraliśmy seta, a to na pewno cieszy. Natomiast jeżeli chodzi o naszą grę, to mamy jeszcze sporo do poprawienia. Mamy nowy zespół i musimy nad kilkoma elementami jeszcze pracować. W tym starciu na pewno na pochwałę zasługuje zagrywka, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. Także gra blokiem, bo w tym elemencie gramy jak dotychczas naprawdę dobrze. Ciężko jest w takim meczu, gdy występuje się w roli faworyta. Zespół z Białegostoku nie miał nic do stracenia. Nie zgodzę się z trenerem Tobolskim, że to był słaby występ AZS-u. Drużyna walczyła. My wypunktowaliśmy rywala i w końcówkach przechyliliśmy szalę na naszą korzyść.

Ewa Cabajewska, kapitan AZS-u Białystok: - Gratuluję - ostatnio dość często - gospodyniom zwycięstwa 3:0. Kolejny mecz, który przegrałyśmy z dość silnym przeciwnikiem, więc, powiedzmy, dajemy sobie jeszcze czas. Mecze, w których powinnyśmy i możemy wygrać, jeszcze są przed nami. Nie realizowałyśmy założeń taktycznych, przede wszystkim zagrywką. Jeżeli nie będziemy w stanie odrzucić przeciwnika swoją silną zagrywką, to będzie miał przyjęcie na granicy 50 procent i wyższej. Wtedy sobie nie pogramy. Musimy wyeliminować błędy własne, a wtedy może będzie lepiej.