Pomóż chorej zawodniczce. Sportowcy w specjalnym kalendarzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Frankowski wskoczył na kanapę przed pałacem Branickich, Dominika Sieradzan złapała przestępcę, Grzegorz Sandomierski i Dominika Kuczyńska budowali drogi przed mistrzostwami Europy... - specjalne zdjęcie, w specjalnym kalendarzu na rzecz chorej siatkarki Katarzyny Możdżeń
Katarzyna Możdżeń jeszcze w poprzednim sezonie była siatkarką AZS-u Białystok. Teraz 23-letnia zawodniczka walczy o powrót do zdrowia. Wykryto u niej raka (ziarnica złośliwa), co uniemożliwia jej dalszą grę, a także związane jest z długotrwałym i drogim leczeniem. Jej przyjaciele od początku starają się jej pomóc. Najpierw organizowali specjalne aukcje, na których można było kupić koszulki siatkarskiej reprezentacji Polski, czy też klubowe trykoty zawodniczek występujących w ekstraklasie. Teraz wydali specjalny kalendarz ze zdjęciami siatkarek AZS-u Białystok oraz piłkarzami Jagiellonii.

- Ponad 70 osób i firm wzięło udział w tym, żeby ten kalendarz mógł powstać w takim kształcie. Osoby szybciej się zgadzały niż o to je prosiliśmy - mówi Michał Obrycki, jeden z głównych pomysłodawców przedsięwzięcia. - Osoby, które kupią kalendarz, będą miały fajną pamiątkę, ale też skierują pozytywne wsparcie do Kasi, która jest po pierwszej serii zabiegów chemioterapii. Cena kalendarza to 30 złotych, ale można oczywiście dać też więcej. Zebrane pieniądze nie będą przeznaczone stricte na leczenie, ale chcemy doprowadzić do sytuacji, żeby Kasia mogła normalnie wrócić na parkiet. To są pieniądze potrzebne do utrzymania w trakcie leczenia.- Dla nas to była chwila przyjemności i poświęconego czasu, a dla Kasi to troszeczkę więcej. Ona będzie miała pieniążki, żeby wrócić do sportu - dodaje Ewa Cabajewska, kapitan AZS-u, której zdjęcie wraz z Thiago Cionkiem można znaleźć w kalendarzu przy czerwcu.- Kasia była znana u nas w środowisku piłkarskim i bez zastanowienia postanowiliśmy pomóc. My fajnie się bawiliśmy podczas tych zdjęć i mam nadzieję, że to przełoży się na korzyść finansową. Mamy nadzieję, że Kasia wróci do pełnego zdrowia i będzie cieszyła się sportem tak jak my to teraz robimy - stwierdza Rafał Grzyb, w kalendarzu specjalista od zmiany kół.

Kalendarz można nabyć mailowo, pisząc na adres: michal@pogwizdku.com.pl, przed meczami AZS-u rozgrywanymi w Białymstoku, poprzez oficjalny sklep internetowy Jagiellonii, w oficjalnych sklepach Jagiellonii - Jaga Sklep, Jaga Fan Shop.

Więcej informacji na stronie pogwizdku.com.pl/.

Na specjalnie przygotowanym filmie można natomiast zobaczyć m.in. jak przebiegało robienie zdjęć do kalendarza.