Mimo os豉bienia z這ty set i awans w pucharze dla AZS-u Bia造stok

Mimo braku dw鏂h podstawowych siatkarek AZS Metal-Fach Bia造stok zdo豉 awansowa do 1/8 fina逝 Challenge Cup. W 鈔od bia這stoczanki przegra造 wyjazdowe spotkanie z Olimpiakosem Pireus 0:3, ale okaza造 si lepsze w z這tym secie.
Przed tygodniem AZS w pierwszym spotkaniu bez k這potu upora si z rywalkami z Grecji. Podopieczne Czes豉wa Tobolskiego by造 wyra幡ie lepsze i pokona造 Olimpiakos 3:0. Patrz帷 na klas rywala, wydawa這 si, 瞠 rewan b璠zie tylko formalno軼i.

Ale w mi璠zyczasie klub dotkn窸y niespodziewane k這poty. Zawodniczki z Trynidadu i Tobago Sinead Jack i Channon Thompson opu軼i造 zesp馧, a by造 to podstawowe siatkarki dru篡ny. Do Grecji polecia這 tylko dziewi耩 zawodniczek, w tym tylko jedna nominalna 鈔odkowa Edyta Rzenno, kt鏎a nie do ko鎍a jest zdrowa.

Trener Tobolski zdecydowa, 瞠 w 鈔od jako 鈔odkowe zagraj Krystle Esdelle i Rhezza Grant. W takim ustawieniu AZS zupe軟ie nie m鏬 nawi您a walki z gospodyniami i wyra幡ie przegra trzy sety. Ponadto w po這wie trzeciego seta kontuzji dozna豉 Esdelle i na boisko musia豉 wej嗆 Rzenno. Pomimo to w z這tym secie bia這stoczanki zdo豉造 si prze豉ma i ju na pocz徠ku wysz造 na prowadzenie 4:1. Przewag utrzyma造 do ko鎍a i awansowa造 do kolejnej rundy Challenge Cup.

- Rzenno gra豉 mimo kontuzji. T ostatni decyduj帷 ods這n wygrali鄉y, gdy nie pope軟iali鄉y b喚d闚 tak jak w trzech pierwszych setach - m闚i Jacek Malczewski, drugi trener AZS-u.

W 1/8 rozgrywek Challenge Cup AZS zagra ze zwyci瞛c pary Gent Dames (Belgia) - Khimik Yuzhny (Ukraina).

Natomiast ju w sobot bia這stoczanki czeka spotkanie ligowe z MKS-em D帳rowa G鏎nicza. MKS tak瞠 w tygodniu gra spotkanie pucharowe. W sz鏀tej kolejce Ligi Mistrzy przegra 1:3 wyjazdowy mecz z Eczacibasi Stambu i zajmuj帷 trzecie miejsce w grupie D, odpad z tych rozgrywek.

Olimpiakos Pireus - AZS Metal-Fach Bia造stok 3:0

Sety: 25:16, 25:19, 25:18. Z這ty set: 12:15.

AZS: Cabajewska, Tomsia, Chmiel, Kurnikowska, Esdelle, Grant, Bulbak (libero) oraz Polak, Rzenno.

Pierwszy mecz: 3:0 dla AZS-u