Siatkarki AZS-u Białystok w pierwszym secie z Pałacem zdobyły zaledwie siedem punktów

Siatkarki AZS-u Metal Fach Białystok prowadzone po raz pierwszy w Orlen Lidze przez Jacka Malczewskiego przegrały 0:3 na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. Oznacza to, że są już praktycznie skazane na grę w barażach o utrzymanie w ekstraklasie
Malczewski przejął drużynę, gdyż dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Czesław Tobolski jest na zwolnieniu lekarskim. Nieoficjalnie natomiast jest w konflikcie z zarządem klubu i najprawdopodobniej w tym sezonie nie poprowadzi już zespołu. Debiut Malczewskiego był bolesny, jego drużyna w pierwszym secie była bezradna. Gospodynie w 18 minut wygrały partię pozwalając białostoczankom zdobyć tylko siedem punktów. Dwa kolejne sety były już bardziej wyrównane, a w trzecim białostoczanki mogły nawet wygrać. W końcówce prowadziły nawet 26:25, ale ostatecznie Pałac znowu był górą.

Po tym spotkaniu AZS do ósmej pozycji, która gwarantuje spokojne utrzymanie, traci dziewięć punktów. Do końca rundy zasadniczej białostoczankom zostało do rozegrania cztery spotkania w tym wyjazdowe z Treflem Sopot, czy u siebie z Muszynianką Muszyna.

Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok 3:0

Sety: 25:7, 25:20, 28:26.

Pałac: Schulz, Mazurek, Grejman, Adams, Krzywicka, Czyżnielewska, Kuehn-Marek (libero)

AZS: Kurnikowska, Chmiel, Polak, Łozowska, Esdelle, Rzenno, Bulbak (libero) oraz Tomsia, Grant, Kutikow.